Plzeň vyhrála v Ostravě, nezastavil ji ani slzný plyn

6. 11. 2010 20:45
Liberec - Hradec 3:0, Baník - Plzeň 0:2
Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi
Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi | Foto: ČTK

Ostrava/Liberec - Fotbalisté Plzně opět získali v čele prvoligové tabulky dvanáctibodový náskok, když v 15. kole zvítězili na hřišti ostravského Baníku 2:0. Ten naopak klesl na dvanáctou příčku.

Viktoria tak se 40 body vytvořila rekord po první polovině soutěže, navíc si s předstihem zajistila i přezimování na první příčce, neboť se v příštích dvou týdnech odehrají ještě dvě kola odvet.

O výhru svěřenců Pavla Vrby se postaral někdejší ostravský záložník v barvách Plzně František Rajtoral, který v 18. minutě překonal svého bývalého spoluhráče z Plzně Michala Daňka.

Pojistku přidal v 79. minutě Daniel Kolář, který si tak připsal už devátý ligový gól v sezoně.

Jablonec nadělil Slavii v Edenu tři góly. Jako v květnu
Pekhart: Fanoušky Slavie nechápu. Snad mě teď nezbijí

Zápas byl výrazně narušen po čtvrthodině hry, kdy slzný plyn, použitý policií za branami stadionu proti ostravským fanouškům, zanesl vítr na hřiště a tribuny. Kvůli vynucené pauze se první poločas prodloužil o 20 minut.

Liberec pod Radou opět vyhrál, přičinil se o to Štajner

Fotbalisté Liberce pod novým trenérem Petrem Radou vyhráli i druhý zápas. Na výhře 3:0 nad Hradcem Králové se velkou měrou podílel Jiří Štajner, který po hodině hry dvakrát skóroval.

V závěru nastoupil v domácím dresu ke 300. ligovému utkání záložník Petr Papoušek, jehož střelu dorazil v 88. minutě do brány Andrej Kerič, a zpečetil tak první Radovu výhru před libereckým publikem.

Slovan díky výhře přeskočil v tabulce svého soupeře a posunul se na sedmé místo. Hradec klesl na devátou příčku.

15. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
18. Rajtoral, 79. Kolář. Rozhodčí: Možíš - Kordula, Marek. ŽK: Marek, Bolf. Diváci: 4780.
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek (81. Frydrych) - Varadi, Frejlach, Koukal (57. Šenkeřík) - Zeher (90. Fantiš). Trenér: Lička.
Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Horváth, Rada - Rezek (89. Brezinský), Kolář, Ďuriš (71. Jiráček) - Bakoš (80. Střihavka). Trenér: Vrba.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:0 (0:0)
Branky: 63. a 75. Štajner, 88. Kerič. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius. ŽK: Holeňák, Breznaník - Hanuš. Diváci: 4530.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Holeňák, Fleišman - Štajner, Bosančič (79. Vácha), Gecov, Breznaník (87. Papoušek) - Nezmar, Kerič (89. Vulin). Trenér: Rada.
Hradec: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Janoušek (78. Dvořák), Pávek, Poděbradský - Kocourek (68. Černý), Pokorný, Štěpán (58. Pilař). Trenér: Kotal.