Plzeň vyhrála v Ostravě, Boleslav sebrala Liberci výhru

FOTO Byl za čarou, nebo ne? Prohlédněte si sporný gól Baníku
Matúš Kozáčik neprožil v neděli dobrý zápas. Málem si dal vlastní gól a ještě musel před poločasem střídat.
Tohle je inkriminované situace, která vzbudila nejvíce vášní. Kozáčik zdá se pevně chytá centr Vojtěch Štěpána ...
... jenže ten mu klouže z rukou a padá za brankovou čáru....
Marné jsou protesty domácích, podporovaných více než deseti tisíci fanoušků v ochozech. Pavel Kocourek branku neuznává.
23. 2. 2014 20:50
Viktoria Plzeň vyhrála v prvním jarním kole na hřišti Baníku Ostrava, pomohl jí ale i neuznaný gól.

Ostrava - Fotbalisté Viktorie Plzeň po remíze ze Šachtarem Doněck v Evropské lize naplno bodovali v domácí soutěži, když v prvním jarním kole vyhráli na hřišti Baníku Ostrava 2:1.

O obě dnešní branky Západočechů se postaral Stanislav Tecl, který skóroval i ve čtvrtek do sítě Doněcku, za Baník snížil Václav Svěrkoš, jenž se do ligového kolotoče vrátil po dlouhých patnácti měsících.

Baníku neuznali gól?

Vše se ale v neděli odpoledne mohlo odehrát docela jinak. Plzeň na  Bazalech nepředváděla svůj klasický dominantní fotbal a dokonce mohla s outsiderem i prohrávat.

Ve dvacáté minutě totiž vypadl brankáři Matúši Kozáčikovi centr Vojtěcha Štěpána z rukou a zdálo se, že míč skončil za brankovou čárou.

Rozhodčí v čele s Tomášem Kocourkem, ale i přes hlasité protesty deseti tisíců diváků v ochozech branku neuznali. I když se v tomto případě mohli mýlit, jak prokazuje i přiložená fotografie.

Tecl byl dvakrát neomylný

O tři minuty později tak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu si do vápna naběhl znovuzrozený kanonýr Stanislav Tecl a poslal do vedení Západočechy. Stejný hráč se pak prosadil i krátce po přestávce, když mu do jasné příležitosti míč přiťukl Radím Řezník.

Zdálo se, že jakékoli pohřbení bodových nadějí Baníku bude znamenat červená karta, kterou za druhý žlutý faul viděl v 80. minutě Tomáš Vengřínek, ale Ostravané se přeci jen prosadili.

Po centru dnes aktivního Vojtěcha Štěpána totiž jen o minutu poté krásnou hlavičkou snížil navrátilec do sestavy Václav Svěrkoš. Na víc už se ale Baník nezmohl, a tak zůstává na předposledním místě tabulky o bod před Bohemians 1905.

Liberec neudržel dvoubrankový náskok

Plzeň díky dnešnímu vítězství stáhla náskok Sparty v čele tabulky na dva body, ovšem Pražané mají ještě zápas k dobru. Sedmnácté kolo totiž bude dohráno až v pondělí, kdy se na Letné utkají právě Sparta se Zbrojovkou Brno.

Ve druhém nedělním zápase se v souboji o páté místo rozešli smírně fotbalisté Liberce a Mladé Boleslavi. Mnohem blíže ke třem bodům ale měl domácí Slovan, který šel na začátku druhé půle do dvoubrankového vedení díky gólům Pavelky a Marka Jarolíma.

Liberečtí však poté vsadili na defenzivu a to se jim vymstilo. Nejprve propadl za brankáře Kováře střílený trestný kop Davida Jarolíma. V nastavení pak rozhodl o dělbě bodů střídající kanonýr Nešpor.

V závěru se nepěkným způsobem do statistik zapsal jiný boleslavský útočník Šultes. Na hřiště nastoupil až v 80. minutě, přesto stihl dvě žluté karty a vyloučení. Nejprve se ve vápně Liberce pokusil nafilmovat penaltu a poté se závěrečným hvizdem ostře zajel do domácího Frýdka.

17. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 81. Svěrkoš - 24. a 56. Tecl. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Filípek. ŽK: Vengřinek, Baránek. ČK: 80. Vengřinek. Diváci: 10.127.

Ostrava: Pavlenka - Zawada (85. Sukup), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Foltýn (69. De Azevedo), Greguš - Štěpán, Kukec, Holzer (69. Svěrkoš) - Škutka. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Kozáčik (39. Bolek) - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela (86. Ďuriš), Kolář, Kovařík - Tecl (90. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2
(0:0)

Branky: 49. Pavelka, 55. M. Jarolím - 71. D. Jarolím, 90.+1 Nešpor. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Moláček. ŽK: Sackey - Štajner, Kysela, Dosoudil, Šultes. ČK: 90.+3 Šultes. Diváci: 3102.

Liberec: Kovář - Frýdek, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Sackey - Šural, M. Jarolím, Pavelka (87. Obročník), Luckassen (74. Kolár) - Budnik (80. Pimpara). Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček - D. Jarolím, Ščuk - Bořil (66. Magera), Štajner (60. Nešpor), Štohanzl (80. Šultes) - Chramosta. Trenér: K. Jarolím.

1. Sparta 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 17 12 4 1 39:13 40
3. Dukla 17 8 6 3 22:14 30
4. Teplice 17 8 4 5 36:22 28
5. Mladá Boleslav 17 7 6 4 34:21 27
6. Liberec 17 7 5 5 18:21 26