Plzeň vyškolila Pjunik a má postup na dosah

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 7. 2011 19:14
FC Pjunik - FC Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Praha - Fotbalistům Plzně se vstup do bojů o milionářskou Ligu mistrů povedl na výbornou.

Západočeši si při své premiéře v soutěži s přehledem poradili s arménským Pjunikem, který rozstříleli 4:0.

Dvakrát se trefil Marek Bakoš, po jedné brance přidali Pavel Horváth s Danielem Kolářem. Hned dva góly padly ze značky pokutového kopu.

Viktoria tak má postup do 3. předkola na dosah. Odveta se hraje za týden v Plzni.

Kapitán Horváth věří: Formu jsme načasovali dobře
Vrba: Věřím, že střelecká forma přijde v Lize mistrů
Plzni se generálka na kvalifikaci o Ligu mistrů povedla

Přes nezkušenost s pohárovou Evropou se Plzeňští uvedli velmi dobře. Od úvodních minut byl mezi českým mistrem a jeho soupeřem znát obrovský rozdíl v herní i fyzické kvalitě.

Aleš Neuwirth a Pavel Horváth mohou být už brzo spoluhráči
Aleš Neuwirth a Pavel Horváth mohou být už brzo spoluhráči | Foto: ČTK

První vzrušující moment měli sice na svědomí domácí, ale proti střele Malakjana skvěle zasáhl brankář Pavlík. Poté se slova ujala Viktoria a odstartovala tím dlouhý monolog svých šancí a gólů.

V 7. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou Bakoš. Po necelé půlhodině hry zvýšil z pokutového kopu Horváth a krátce před přestávkou využil možnosti další penalty znovu Bakoš. Kromě toho Plzeňští ještě několik dalších dobrých příležitostí promarnili.

Zkraje druhé půle se podruhé před gólmana Pjuniku Israeljana dostal nová akvizice Pilař, ale v koncovce znovu neuspěl. Brankáře arménského celku nechali vyniknout i zkušení Horváth s Petrželou. Co se nepovedlo jim, napravil v 72. minutě Kolář, který hlavou přesně umístil Horváthův roh a navršil plzeňský náskok před odvetou na čtyřgólový.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Pjunik Jerevan - Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)
7. a 40. z pen. Bakoš, 28. Horváth z pen., 72. Kolář. Rozhodčí: Lerjeus - Wärnmark, Hallberg (všichni Švéd.). ŽK: H. Hovhannisjan, Edigarjan, Manojan (všichni Pjunik). Diváci: 4000.

Pjunik: Israeljan - Hovsepjan, Harojan, Edigarjan, Juspašjan - Alexanjan (46. Manojan), Malakjan, K. Hovhannisjan (45. Gagik Pogosjan), Voskanjan - Gukas Pogosjan (64. D. Minasjan), H. Hovhannisjan. Trenér: V. Minasjan.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň (70. Ševinský), Jiráček - Petržela (83. Fillo), Trapp, Horváth, Kolář, Pilař (73. Ďuriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.