Plzeň zase nedala penaltu a Sparta získala i třetí trofej

FOTO Plzeň pokořena, Bičík vychytal pohár pro dcerku
Malá slečna Bičíková patřila mezi největší hvězdy předávacího ceremoniálu.
Sparťané jako první získali během pouhých dvou měsíců všechny tři české trofeje.
Po zisku ligového titulu a triumfu v Poháru České pošty si dnes přivlastnili podruhé v historii i Superpohár,...
... když na domácím stadionu na Letné porazili Viktorii Plzeň 3:0.
18. 7. 2014 18:35
Sparta potřetí za sebou porazila Plzeň, tentokrát 3:0 a po titulu a domácím poháru ovládla i Superpohár.

Praha - Žádná změna. Na českém fotbalovém rybníku dál vládne pražská Sparta, která si v pátečním Superpoháru na Letné suverénně poradila s velkým rivalem z Plzně 3:0.

O góly Letenských se postarali Lafata, Krejčí a Breznaník. Plzeň naopak v úvodu nedala penaltu.

Sparta tak získala Superpohár podruhé v historii a podruhé to bylo v zápasu proti plzeňské Viktorii.

Kovařík z puntíku trefil břevno

Sparta začala utkání aktivně, ale první velkou šanci měla Plzeň. Tecl spěchal do úniku, Bičík tak musel z brány, plzeňského útočníka tím zbrzdil, ale balón se dostával k Petrželovi, který už chtěl zakončovat do prázdné brány, ale v této snaze ho nedovoleně zastavila Costa a sudí Michal Paták nařídil pokutový kop. Toho se ujal Kovařík, ale jen potvrdil, že tahle disciplína Západočechům stále nejde. Nastřelil totiž břevno.

To byla voda na mlýn Letenským, kteří si brzy na to vynutili standardní situaci poblíž pokutového území Plzně. Přímý kop rozehrál Dočkal, našel hlavu Lafaty, kterého neuhlídal Kolář, a sparťanský kapitán prokázal, že jeho úterní pětigólová kanonáda proti Tallinu nebyla náhodou.

Domácí pokračovali v převaze, ale Lafata v 17. minutě už proti vyběhnuvšímu Kozáčikovi neuspěl, stejně tak Dočkal o pár okamžiků později.

Druhou trefu přidali Letenští ve 33. minutě. Ke Krejčímu se po obraném zákroku Limberského šťastně dostal míč a levačkou prostřelil plzeňského brankáře.

Plzeň se probrala až po přestávce

Krejčí mohl přidat další zářez ještě před koncem poločasu, ale z úhlu si na Kozáčika nepřišel.

Plzeňští se herně zvedli až po přestávce. Do značné míry tomu pomohlo vystřídání Kovaříka za rychlonohého Pilaře, který se v létě do Štruncových sadů vrátil z Bundesligy.

Rajtoralovu ránu ovšem srazil Matějovský a Teclovu hlavičku zase vytěsnil Bičík. Na druhé straně zase zahrozil Breznaník, opět zakročil pozorný Kozáčik.

Utkání poté narušila řada nucených střídání. Postupně se totiž zranili Krejčí, Matějovský a Pilař. Za zmínku tak stojí jen Dočkalova rána těsně vedle a trma vrma po Teclově teči z rohového kopu, ale vše vyřešil Bičík.

V posledních minutách ještě pečetil vítězství Pražanů Breznaník povedenou ranou na zadní tyč.

Český fotbalový Superpohár:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)

Branky: 10. Lafata, 33. Krejčí, 90.+1 Breznaník. Rozhodčí: M. Paták - J. Paták, Blažej - Marek, Hrubeš. ŽK: Costa, Lafata, Hejda - Procházka, Hejda, Horváth, Pilař, Rajtoral. Diváci: 5493.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Matějovský (73. Mareček), Vácha - Přikryl, Dočkal, Krejčí (58. Breznaník) - Lafata (86. Nešpor). Trenér: Lavička.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Horváth - Petržela, Kolář (65. Bakoš), Kovařík (46. Pilař, 79. Hořava) - Tecl. Trenér: Uhrin ml.