reklama

Plzeň získala další pikantní posilu: na západ Čech míří bývalý slávista Hloušek

Adam Hloušek Adam Hloušek autor: ČTK
Ještě neskončila základní část ligového ročníku a Viktoria Plzeň už hlásí posilu pro ten nadcházející: červenomodrý dres oblékne bývalý reprezentant Adam Hloušek.

Třicetiletý Hloušek se do české ligy vrátí po více než osmi letech, během kterých nejprve působil v německých klubech Kaiserslauternu, Norimberku a Stuttgartu. Od ledna 2016 krajní obránce oblékal dres Legie. 

Osminásobný reprezentant s Viktorií podepsal tříletou smlouvu.

"Měl jsem ještě nějaké nabídky třeba z východní Evropy nebo také z Ameriky, ale do toho jsem nechtěl jít, chtěl jsem mít jistotu pevného zázemí. Na Ameriku si navíc myslím, že je čas, protože chci bojovat o evropské poháry a o titul, proto jsem se rozhodl pro návrat. Je mi 30 let, ale stále chci hrát na nejvyšší úrovni a bojovat o ty nejvyšší příčky a o evropské poháry. Proto jsem upřednostnil Plzeň," prohlásil Hloušek pro klubový web Viktorie Plzeň.

Pikantní na přestupu je ovšem Hlouškova slávistická minulost, sedminásobný reprezentant odehrál v Edenu dvě sezony. Hloušek je tak dalším plzeňským "úlovkem" z tábora rivala: již v zimě Viktoria přivedla bývalého sparťanského obránce Jakuba Brabce.

"Jsme rádi, že přivítáme v našich řadách hráče, který může být posilou jak z pohledu výkonnosti, tak i zkušeností. Adam je navíc využitelný na více postech, takže i jeho variabilita bude jistě výhodou," uvedl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek.

Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Prohlédněte zde
reklama