Příbram veze tři body ze Slovácka
Plzeň stejně jako loni na úvod ligy remizovala
Plzeň stejně jako loni na úvod ligy remizovala | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Sobotní zápasy 1. kola Gambrinus ligy přinesly bohaté brankové hody.

Nevídaná přestřelka byla k vidění v Ostravě, která v minulé sezoně patřila mezi nejhůře skórující týmy. V té nové ale jakoby chtěla svou vizitku co nejdříve poopravit a po necelé půlhodině vedla nad Teplicemi 3:1. Jenže během 24 minut dostal Baník tři góly a přenechal všechny body Severočechům.

Diváci se rozhodně nenudili ani v Plzni, kde se na úřadujícího mistra vytáhl Liberec. Domácí sice dvakrát o gól vedli, nakonec se však oba soupeři o body podělili.

Bilanci domácích týmů nevylepšilo ani Slovácko, které podlehlo Příbrami 2:3.

Hloušek se vrací do Slavie, bude v ní sezonu hostovat
První liga začala. Slavia v Edenu podlehla Bohemians

Plzni se ani dnes nepodařilo zlomit prokletí domácích zápasů se Slovanem, které trvá už více než deset let. Přitom nakročeno k tomu měli Západočeši dobře. Přes úvodní šance Liberce se prosadil v 16. minutě krásnou střelou pod břevno Rajtoral.

Severočeši se nepříznivým vývojem nenechali zastrašit a za necelých deset minut srovnal po Štajnerově centr hlavou Breznaník. Dlouho však nerozhodný stav nevydržel. Přihrávku Rajtorala prodloužil přesně k tyči Bystroň.

Vysoká efektivita v proměňování příležitostí pokračovala i bezprostředně po změně stran. Breznaníkovy nádherné nůžky gólman Daněk ještě vyrazil, ovšem na dorážku Štajnera byl už krátký. Remíza méně vyhovovala domácím, jenže jejich platonická snaha už do větších šancí neústila.

Štěpán Vachoušek srovnával na 3:3
Štěpán Vachoušek srovnával na 3:3 | Foto: fkteplice.cz

Parádnější návrat na teplickou lavičku si trenér Petr Rada snad nemohl vysnít, i když místy musela stoupat jeho tepová hladina hodně vysoko.

V 9. minutě svítil na ukazateli po trefách Ferenčíka a Stožického stav 1:1, poté však přišly velké chvíle domácích. O dvě minuty později převážil krásnou ranou z hranice vápna vedení na stranu Baníku Hušbauer a ve 27. minutě proměnil penaltu Kraut.

Teplice však tyto direkty nezlomily a ještě do přestávky ztrátu vymazaly. Dalekonosným projektilem nejprve snížil znovu Stožický a skákavou střelou k tyči srovnal Vachoušek.

Nevídaný obrat Severočeši dokonali v 51. minutě, když rohový kop Stožického přetavil ve vítěznou branku Lukáš.

To na Slovácku se vše podstatné odehrálo až v poslední půlhodině. Dalším z dalekonosných gólů poslal Příbram do vedení Koukal, na což ještě domácí odpověděli Hlůpikem.

Další trefy Wágnera a Krejčího však moravský celek dostaly do kolen. Slovácko sice ještě v nastaveném čase z penalty snížilo, ovšem na vyrovnání už zbývalo přece jen málo času.

1. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Teplice 3:4 (3:3)
6. Ferenčík, 11. Hušbauer, 27. Kraut z pen. - 9. a 38. Stožický, 42. Vachoušek, 51. Lukáš. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Kocián. ŽK: Matula (Teplice). Diváci: 4458.

Ostrava: Krbeček - Řezník, Adámik, Dreksa, Zejdler - Lukeš, Greguš - Kraut, Hušbauer, Ferenčík (63. Tomanica) - Šenkeřík. Trenér: Marko.
Teplice: Grigar - Matula, Smejkal, Lukáš, Rosa - Čajič, Ljevakovič, Vachoušek - Vondrášek (77. Zoubele), Mahmutovič (90. Siva), Stožický (87. Jungr). Trenér: Rada.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
16. Rajtoral, 33. Bystroň - 25. Breznaník, 47. Štajner. Rozhodčí: Zelinka - Chytil, Pelikán. ŽK: Horváth, Čišovský - Vácha, Nezmar. ČK: 86. Čišovský. Diváci: 3740.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Jiráček, Horváth - Petržela, Kolář (88. Ševinský), Pilař (58. Trapp) - Bakoš (72. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Dočkal, Vácha, Bosančič (83. Janů), Breznaník - Štajner, Šural (68. Rabušic). Trenér: Šilhavý.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:3 (0:0)
69. Hlúpik, 90+3. z pen. Došek - 64. Koukal, 72. Wágner, 81. Krejčí. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Volešák, Kordula - Hejda, Ricka. Diváci: 4823.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Trousil, Kubáň - Fujerik, Perútka, Volešák (60. Poliaček), Hlúpik - Došek, Ondřejka. Trenér: Soukup.
Příbram: Hruška - Ricka, Hejda, Krejčí, Pleško - T. Pilík (90. Jurdík), Tarczal, Koukal, Papšys (59. Mareš) - Wágner, Šlapák (76. Videgla). Trenér: Vavruška.