reklama

"Ty už si nezapískáš!" Plzeňský boss Šádek za své řádění v utkání s Teplicemi zaplatí čtyřicet tisíc

Adolf Šádek (vlevo) Adolf Šádek (vlevo) autor: Tomáš Liška
Pokutou ve výši čtyřiceti tisíc korun potrestala disciplinární komise fotbalové asociace plzeňského ředitele Adolfa Šádka za jeho řádění v ligovém utkání s Teplicemi. Na kauzu upozornil server Aktuálně.cz.

Plzeň - Zpackané zahrání rohového kopu v utkání s Teplicemi (2:2) vyvolalo nejen úsměvy fanoušků, ale také emotivní bouři plzeňského ředitele Adolfa Šádka. Ten měl kvůli tomu, že rozhodčí akci pustili, urážet jak hlavního sudího Pavla Julínka, tak delegáta Václava Krondla.

Plzeňský šíbr Šádek řval vulgarity a výhrůžky. Alespoň tedy podle třaskavé zprávy delegáta Krondla Plzeňský šíbr Šádek řval vulgarity a výhrůžky. Alespoň tedy podle třaskavé zprávy delegáta Krondla Čtěte zde

"Kdo tě učil pískat? Ty už si nezapískáš, o to se postarám!" Tímto způsobem měl Šádek nadávat rozhodčím s tím, že vyhrůžku doprovázel i velmi vulgárními výrazy. Šádkovo chování následně popsal ve své zprávě delegát Václav Krondl.

"Komise vyhodnotila předložené informace tak, že došlo ze strany pana Šádka k disciplinárnímu přečinu. Emotivní výroky učiněné v průběhu utkání jsme zhodnotili jako nepatřičné a uložili trest peněžité pokuty odpovídající závažnosti, intenzitě a zároveň v kontextu jiných rozhodnutí disciplinární komise v obdobných věcech," zdůvodnil rozhodnutí disciplinárky její předseda Richard Baček.

Disciplinárka naopak ukončila řízení s masérem Sparty Tomášem Stránským, který po remíze 1:1 v derby na Slavii přišel pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia".

"Chování pana Stránského nenaplnilo skutkovou podstatu disciplinárního přečinu, ale od člena realizačního týmu je to krajně nevhodné. Naopak by měl jít příkladem v pozitivním duchu fandění a ne negací," uvedl Baček.

reklama