reklama

Plzeňští fanoušci spílají Uhrinovi: Chramostu nechceme

Jan Chramosta lobuje svého budoucího spoluhráče Matúše Kozáčika Jan Chramosta lobuje svého budoucího spoluhráče Matúše Kozáčika autor: ČTK
Poté co plzeňský fotbalový klub oznámil, že si s Boleslaví vymění Jana Chramostu za Tomáše Wágnera, strhla se mezi fanoušky kritika.

Plzeň - Velké obavy mají fanoušci fotbalové Plzně před nadcházejícím ročníkem Synot ligy. Klub provádí rošády v útoku a to se příznivcům Západočechů vůbec nelíbí.

Z Mladé Boleslavi totiž na roční hostování přichází útočník Jan Chramosta, opačným směrem míří na stejnou dobu záložník Michal Ďuriš a forvard Tomáš Wágner.

Příchod Chramosty a odchod Wágnera je tím nejpalčivějším místem pro plzeňské fandy.

"Tohle je podle mého snad nejhorší tah. Wágner byl náš klíčový útočník, když jsme potřebovali důraz ve vápně, on bych schopen ho zařídit," píše na klubovém Facebooku Richard Čechura.

"Wágner byl zabiják pro konce zápasů"

Odchovanec Příbrami v loňském ročníku Gambrinus ligy odehrál sice jen něco přes 900 minut, ale během té doby stihl 8 gólů a pro Plzeň se stal důležitým žolíkem. Však díky jeho trefě v posledních minutách viktoriáni porazili v Lize mistrů CSKA Moskva a postoupili tak do jarní fáze Evropské ligy.

Není divu, že má v srdcích fanoušků své místo. "Bakoš je po zranění a u Chramosty se neví, jestli se také hned nezraní," dodává Čechura a naráží tím na to, že posila z Boleslavi má za sebou dlouhodobé zranění kolene.

Plzni už tak zbyl jen Marek Bakoš a Stanislav Tecl, oba spíše hráči do kombinace a Chramosta je stejnou alternativou. Bijec do pokutového území prý bude chybět.

"Wágner byl výborný zabiják na konce zápasů. Tohle není posílení kádru, ale velké oslabení. Chramosta nehrál v poslední době nic, bude jen Uhrinovým mazánkem," píše podrážděně Jiří Jukl.

Bude Plzeň kopat nejvíce penalt?

Zlý jazykové se do nové plzeňské posily strefují i z jiného úhlu pohledu. "Chramosta do Plzně. Rekord v počtu penalt v jedné sezoně se třese," uvedl Jiří Fišara na Twitteru. Plzeň totiž v minulém ročníku ligy vedla statistiky zahrávaných penalt a Chramosta je znám tím, že pro pád v šestnáctce nejde daleko. Dokonce byl za simulování i disciplinárně potrestán.

Plzeňští příznivci tak doufají, že do útoku ještě nějaká zvučná posila přijde. Fanoušek Fífa Forejt podezřívá trenéra Viktorie Dušana Uhrina mladšího ze skrytých úmyslů.

"Po sezoně Uhrina vyhodí a on půjde do Boleslavi. Ten je pěkně mazanej," vtipkuje. Plzeňský lodivod totiž ve středočeském klubu dříve trenérsky působil a prožil poměrně úspěšné časy.

Z vyjádření plzeňského klubu ovšem plyne, že změnu si vyžádal sám Wágner. „Tomášovu budoucnost jsme řešili především s ním, toužil po větším herním vytížení, které by vzhledem k počtu a kvalitě útočníků v Plzni neměl zaručenu,“ prohlásil generální ředitel Adolf Šádek.

reklama