reklama

Mistrovské emoce: Plzeňští věnovali titul nemocnému 'Čišovi'

Uslzená oslava. Plzeňští vyhráli ligu pro Čišovského Podívejte se na obrázky z oslav plzeňského fotbalového titulu. Foto: Tomáš Liška
Fotbalisté Plzně věnovali třetí mistrovský titul vážně nemocnému spoluhráči Mariánu Čišovskému.

Plzeň - Fotbalisté Plzně věnovali třetí mistrovský titul vážně nemocnému spoluhráči Mariánu Čišovskému. Slovenský hráč se oslav po utkání s Jihlavou (2:0) ve Štruncových sadech osobně zúčastnil.

Po zápase 28. ligového kola si plzeňští hráči mohli vychutnat oslavy i s fanoušky přímo na hrací ploše. Na improvizovaném pódiu s nápisem "Titul pro Číšu" se ve speciálních mistrovských tričkách a kšiltovkách postupně představovali nejen fotbalisté a trenéři Viktorie, ale například i masér, fyzioterapeut nebo už bývalý útočník Plzně Marek Bakoš.

Slzy neudržel ani tvrďák Koubek

Jako poslední stanul před fanoušky za obrovského potlesku sám dojatý Čišovský, jehož jméno pak celý stadion ještě několikrát vyvolával. Velmi emotivní chvíle rozplakala většinu lidí na stadionu i plzeňského trenéra Miroslava Koubka.

"Myslím si, že jsem tvrdý člověk, ale slzel jsem. Ne z důvodu, že jsem vyhrál jako trenér ligu s tímto mužstvem, ale byl jsem velice dojat z Mariána," řekl novinářům Koubek. "Kdybych ten titul, na který jsem čekal 32 let, mohl vyměnit za to, aby byl Marián zdravý, udělal bych to okamžitě," doplnil.

Dojatí byli i plzeňští hráči. "Když jsem ho viděl, promítl jsem si veškerou spolupráci, kterou jsem s ním měl. Pro Plzeň tady odvedl strašně moc práce, ale teď má daleko těžší boj než my na hřišti. My věříme, že to zvládne," uvedl obránce David Limberský.

"Letos to bylo hodně emotivní, protože jsme měli strašnou motivaci urvat titul pro Číšu a všechny naše myšlenky směřovaly k tomu, že titul je pro něho," přidal jeden z pilířů plzeňské sestavy.

Horváth o podílu Čišovského na titulu nepochybuje

Pětatřicetiletý stoper naposledy absolvoval soutěžní zápas loni 1. dubna. Pak léčil zraněné koleno a na začátku ledna vedení Plzně přiznalo, že jej trápí vážná nemoc. Chorobu ale nespecifikovalo.

"Bylo to pojaté od začátku, aby tam Marián s námi byl. Udělal pro nás strašně moc věcí. Byť letos nenastoupil, tak podíl na tom titulu má stejný jako třeba já," upozornil kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Pětatřicetiletý stoper naposledy absolvoval soutěžní zápas loni 1. dubna. Pak léčil zraněné koleno a na začátku ledna vedení Plzně přiznalo, že jej trápí vážná nemoc. Chorobu ale nespecifikovalo.

Podle informací Blesku postihla slovenského fotbalistu amyotrofická laterální skleróza. Na následky tohoto onemocnění, které napadá mozek a způsobuje ztrátu buněk ovládajících svalové pohyby, podle médií v dubnu zemřel bývalý premiér Stanislav Gross.

reklama