reklama

Plzeňští po výhře v Izraeli: Nesmíme být nenažraní

Izrael byl pro Plzeň Zemí zaslíbenou. Veze si velkou naději Prohlédněte si galerii z úvodního zápasu 3. předkola Ligy mistrů, v němž fotbalisté Plzně vyhráli na hřišti Maccabi Tel Aviv 2:1. Foto: Yuval Chen, Yedioth Aharonoth
Ohlasy po výhře Plzně na horké izraelské půdě v Tel Avivu.

Tel Aviv 28. července - Ačkoli výhra 2:1 v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Maccabi Tel Aviv je velmi slibná, fotbalisty Plzně mrzel zbytečný inkasovaný gól po chybě 11 minut před koncem. I tak ale slavili prodloužení své série. V bojích o milionářskou soutěž vyhráli už 13. zápas za sebou.

Jsme teprve v poločase

"Škoda toho gólu, ale nesmíme být nenažraní. Výsledek 2:1 je dobrý do odvety," řekl záložník Ondřej Vaněk. "Jsme zkušení, ten gól by do odvety neměl být větší komplikací. Ale jsme teprve v poločase. Za týden si to musíme pohlídat," dodal.

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale mrzí nás ten gól, co jsme dostali. Ten byl laciný. Ale dobrá výchozí pozice. Hráli jsme s mančaftem, který má silnou ofenzivu a v přechodu do útoku je výborný," souhlasil Milan Petržela.

Plzeň předváděla v Tel Avivu taktický výkon, jehož důležitým prvkem byl právě Vaněk. Ten se vrátil do sestavy po nemoci, aby pomáhal obráncům z pozice defenzivního záložníka bránit kanonýra Erana Zahaviho.

Zahavi nám dělal velké problémy

"Měl jsem více defenzivních úkolů než obvykle. Prvních deset minut nám tam v tom Zahavi svým pohybem dělal guláš, než jsme si na něj zvykli. Ale neměl snad ani střelu. Tak snad jsme to zvládli. Osobka to nebyla, ale trenér říkal, ať si ho víc všímám, protože hraje v mém prostoru a je nejvíce nebezpečný," dodal.

Na stadionu v Tel Avivu byla chvílemi pekelná atmosféra, ale plzeňští hráči se nenechali rozhodit. "Něco podobného jsem zažil v Turecku. Byli jsme na to nachystaní. Jen jsme se neslyšeli. Pokyny trenéra jsme museli luštit z jeho gestikulace," popisoval Vaněk.

Nakonec však Plzeň zvládla vítězně i svůj 13. zápas v předkolech Ligy mistrů. "Kéž by se nás to drželo dál. Asi se vždy dobře připravíme. Víme, o co hrajeme. Chceme prostě hrát Ligu mistrů," řekl Petržela. "Je to úžasné a doufám, že to neskončí. Všichni doufáme, že to naskočí na 16 výher," dodal Vaněk.

reklama