Po Dortmundu zvítězil i Bayern. Nadšený nováček neměl šanci

25. 8. 2012 17:45
Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do nové sezony německé ligy jasnou výhrou 3:0 na hřišti nováčka Fürthu.

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do nové sezony německé ligy jasnou výhrou 3:0 na hřišti nováčka Fürthu. Za loňského vicemistra se trefili Thomas Müller, Mario Mandžukič a Arjen Robben.

Domácí mnichovskému favoritovi vzdorovali v bavorském derby až do 43. minuty, než otevřel skóre Müller. Po hodině hry zvýšil na rozdíl dvou branek chorvatský útočník Mandžukič, červnová posila z Wolfsburgu. Jedenáct minut před koncem uzavřel skóre nizozemský křídelník Arjen Robben.

Nastoupili Morávek, Petržela i Pekhart

Další nováček Düsseldorf naopak vyhrál 2:0 na hřišti Augsburgu po dvou brankách střídajícího útočníka Schahina. Za domácí odehrál první poločas Jan Morávek, další český záložník Milan Petržela po letním přestupu z Plzně nastoupil na závěrečných sedm minut.

Poslední půlhodinu si za Norimberk zahrál reprezentační útočník Tomáš Pekhart, jehož tým zvítězil 1:0 v Hamburku. Utkání rozhodl v 68. minutě záložník Balitsch, který po rohu překonal nového brankáře HSV Adlera. Z lavičky sledoval zápas jeho náhradník Václav Drobný, jenž byl ještě v minulé sezoně jednička týmu.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Augsburg - Düsseldorf 0:2 (68. a 79. Schahin), Freiburg - Mohuč 1:1 (49. Kruse - 65. Ivanschitz z pen.), Fürth - Bayern Mnichov 0:3 (43. Müller, 59. Mandžukič, 79. Robben), Hamburk - Norimberk 0:1 (68. Balitsch), Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (33. Hanke, 79. Arango - 66. Firmino), Eintracht Frankfurt - Leverkusen 2:1 (57. Aigner, 82. Lanig - 30. Kiessling), Stuttgart - Wolfsburg 0:1 (90. Dost).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 3:0 3
2. Düsseldorf 1 1 0 0 2:0 3
3. Dortmund 1 1 0 0 2:1 3
Eintracht Frankfurt 1 1 0 0 2:1 3
Mönchengladbach 1 1 0 0 2:1 3
6. Norimberk 1 1 0 0 1:0 3
Wolfsburg 1 1 0 0 1:0 3
8. Hannover 1 0 1 0 2:2 1