reklama

Po mém gólu jsme věřili v remízu, řekl Pilař

Čeští fotbalisté oslavují Pilařovo snížení na 1:2 Čeští fotbalisté oslavují Pilařovo snížení na 1:2 autor: Reuters
Češti fotbalisté nezvládli vstup na Euro, s Ruskem prohráli 1:4

Vratislav (od zvláštního zpravodaje) - V 52. minutě jej Jaroslav Plašil krásnou kolmicí za obranu vyslal proti ruskému gólmanu Malafejevovi, jehož si Václav Pilař vychutnal šikovným blafákem a trefou do odkryté brány snížil na 1:2.

V té době byl český tým v laufu a zdálo se, že dvougólové manko z první půle přece jen může dohnat. "Po tom mém gólu jsme věřili, že to dotáhneme k remíze. Bylo znát, že jsme soupeře trochu zaskočili," doufal první český střelec na letošním Euru.

Dovolili jsme Rusům přečíslení

Jenže místo vyrovnání inkasoval český celek během poslední čtvrthodiny další dvě branky a debakl 1:4 byl na světě. "Ty další góly nás dorazily. Byli jsme špatní v dostupování hráčů, nechali jsme Rusáky hrát. To se nám vymstilo," klopil hlavu Pilař.

"Když jsme útočili, kolikrát jsme se nechali unést a byli vepředu ve velkém počtu. Tím jsme otevírali okénka v obraně a umožnili Rusům nás přečíslit," viděl příčinu v mnoha inkasovaných brankách gólman Petr Čech.

První zápas nemusí nic rozhodnout

Opora Chelsea si uvědomuje, že porážka hned zkraje šampionátu je pro národní tým komplikací. Flintu do žita ale nehází. "Vzpomeňte si na Euro 2008. To jsme naopak první zápas vyhráli a stejně nepostoupili. I když první utkání dává skupině ráz, nemusí být rozhodující," řekl Čech.

"Už jsme to předtím zažili v kvalifikaci a zvládli jsme ji," zůstává optimistou i kapitán Tomáš Rosický. "Náš tým ví, jak taková porážka chutná, a taky ví, jak musí zareagovat."

reklama