reklama

Po nádoru další rána pro Abidala. Barcelona už ho nechce

Eric Abidal v dresu Barcelony. Eric Abidal v dresu Barcelony. autor: Reuters
Francouzský fotbalista Eric Abidal končí po šesti letech v Barceloně, která s ním neprodlouží končící smlouvu.

Barcelona - Francouzský fotbalista Eric Abidal končí v Barceloně, která s ním neprodlouží končící smlouvu. Třiatřicetiletý obránce, jenž loni podstoupil transplantaci jater, strávil v katalánském klubu šest let.

"Je to pro mne velmi těžký den. Rád bych v Barceloně pokračoval, ale klub to vidí jinak a já to musím respektovat," posteskl si na tiskové konferenci Abidal, jenž ve francouzské reprezentaci odehrál 61 zápasů včetně finále mistrovství světa v roce 2006. Barceloně za šest sezon pomohl k 15 trofejím.

Abidal se může vrátit jako funkcionář

Prezident klubu Sandro Rosell nicméně prohlásil, že až Abidal ukončí kariéru, má v Barceloně otevřené dveře jako funkcionář. To však hráč zatím neplánuje a hodlá se poohlédnout po jiném angažmá. "Tahle nabídka je ale každopádně velmi zajímavá. Doufám, že se vrátím," řekl.

Abidal se předloni podrobil operaci nádoru na játrech. Rok poté se rodák z Lyonu dozvěděl, že musí na transplantaci. Lékaři mu po zotavení povolili vrátit se k fotbalu a letos v dubnu odehrál francouzský obránce v dresu Barcelony první celý zápas.

reklama