reklama

Krejčí přiznal, že Plzni chybí v závěru ligy koncentrace

Karel Krejčí Karel Krejčí autor: Tomáš Liška
Podle trenéra Plzně Karla Krejčího je dnešní domácí porážka s Jabloncem kaňkou mistrovských oslav.

Plzeň - Podle trenéra Karla Krejčího předvedli fotbalisté Plzně v dnešním utkání 29. ligového kola s Jabloncem asi nejhorší poločas doma za poslední dobu. Viktoria vinou nepovedeného úvodního dějství prohrála 1:2 a její kouč připustil, že jde trochu o kaňku mistrovských oslav.

Krejčí: Titulu si nesmírně vážím

Plzeň v 27. kole po výhře nad Ostravou získala definitivu titulu a dnes převzala mistrovský pohár. "Výsledek je trošku taková kaňka na těch oslavách, chtěli jsme se doma rozloučit vítězstvím. Na druhou stranu to ukazuje, že si toho titulu nesmírně vážím, protože jsou týmy, které mají kvalitu taky. Jsem rád, že jsme to takhle s předstihem zvládli a pro Plzeň poprvé v historii obhájili mistrovský titul," řekl Krejčí novinářům.

K výkonu v první půli měl velké výhrady. "První půli jsem kluky moc nepoznával. Co jsme si řekli, jsme neplnili. Byl to možná nejhorší poločas, co jsme tady v doma sehráli. Měli jsme hrozně pomalou rozehrávku a ještě navíc v obranné fázi jsme vůbec nedostupovali hráče. Soupeř nás dvakrát potrestal a zaslouženě vedl," připustil Krejčí.

Krejčí připustil, že týmu v závěru ligy chybí koncentrace

Jeho tým po sérii 16 ligových výher a definitivě titulu polevil a prohrál podruhé za sebou, když o víkendu podlehl 0:2 v Mladé Boleslavi. "Už i v Boleslavi bylo vidět, že koncentrace a motivace není úplně taková, jako bylo v předešlých utkáních. Přestože se o tom s klukama bavíme, v tomhle hodně polevili. Ale zase máme těžké soupeře poslední tři kola. Boleslav, Jablonec i Slavia jsou špička ligy a pokud cokoliv podceníte, jsou to týmy, které jsou schopné chyby potrestat," uvedl Krejčí.

Plzeň vzhledem k letnímu startu v kvalifikaci Ligy mistrů už musí řešit kádr pro další sezonu. "Samozřejmě se s vedením bavíme, nějaké tipy máme, ale je to spíš otázka příštích dnů," uvedl Krejčí. Chystá se návrat slovenského útočníka Marka Bakoše z Liberce. "S Markem mám jen dobré zkušenosti z minulosti. I v Liberci dokazuje, že pokud je zdravotně v pořádku, je to lídr týmu. Plzni by určitě měl co dát," dodal Krejčí.

Pojede Hubník na Euro?

Hráčům dá na oslavy den volna. "Zrovna jsem o tom přemýšlel, že tím, že se to nezvládlo, doufám, že oslavy nebudou dlouhé. Zítra jim dám volno, v pátek máme předzápasový trénink. Na některých hráčích už bylo vidět, že se chýlí sezona ke konci a mají toho dost," řekl Krejčí.

Jemu sezona nekončí, protože ho jako asistenta Pavla Vrby čeká s reprezentací Euro. V nominaci by nemělo chybět několik plzeňských hráčů a zřejmě v ní bude i ve výborné formě hrající obránce Roman Hubník. "Za to, co předváděl hlavně v závěru ligy, kdy mužstvu výrazně pomohl, by si tu nominaci zasloužil. Věřím, že tam bude. Pokud bude zdravý, má národnímu týmu co dát," uvedl Krejčí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama