reklama

Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

Fotbalisté Bohemians Praha si prý nechali za prohru zaplatit Fotbalisté Bohemians Praha si prý nechali za prohru zaplatit autor: Ondřej Besperát
Píše to bulvární deník Aha

Praha - Sigma Olomouc porazila na konci loňského ročníku Bohemians Praha 3:0 a zajistila si účast v evropských pohárech. Nic zvláštního? Už ne. Hráči poražených teď tvrdí, že soupeř je podplatil.

Píše to bulvární deník Aha!, podle něhož se případem již zabývá policie.

Fotbalisté Sigmy měli soupeři z Prahy, kterému již o nic nešlo, zaplatit 300 tisíc korun, aby vyhráli a dostali se do předkola Evropské ligy.

Nutno dodat, že ani tři body jim tehdy ve 30. kole ale nemusely stačit, kdyby Mladá Boleslav porazila Spartu.

Čtěte více o konci loňského ročníku: Sparta má druhé místo a Ligu mistrů, sestupuje Zlín 

Šéf střížkovského klubu Karel Kapr tvrdí, že po utkání předal fotbalistům Bohemians Praha peníze olomoucký brankář Petr Drobisz.

"Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem hráče přesvědčil, aby nechali svá svědectví úředně zadokumentovat," vysvětlil Kapr, proč celý případ zveřejnil až nyní.

Sám Drobisz nařčení z korupce odmítl. "Na nic takového si nevzpomínám a nic o tom nevím. Já jsem nikomu úplatek nenabízel ani nepředal," prohlásil třiatřicetiletý olomoucký brankář.

Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek nechá aféru vyšetřit. "Pokud se úplatek potvrdí, pak se zasadím o tvrdé tresty," řekl listu.

Čtěte také: Hašek navrhuje: Korupce? Fotbalu pomůže ombudsman

reklama