reklama

Pohár bude v Plzni připraven, Viktoria ho ale nechce vidět

Takto slavil Pavel Horváth titul před dvěma lety. Dočká se dalšího triumfu už v neděli? Takto slavil Pavel Horváth titul před dvěma lety. Dočká se dalšího triumfu už v neděli? autor: Jakub Šafránek
Na předávání vítězné trofeje by se nečekalo až na poslední kolo, které hrají Západočeši za týden v Hradci Králové.

Plzeň - Pokud se fotbalistům Plzně podaří v nedělním duelu 29. ligového kola s Libercem proměnit první mečbol a zajistí si mistrovský titul, mohou se těšit na okamžité převzetí poháru pro šampiona před vlastními fanoušky. Na předávání vítězné trofeje by se nečekalo až na poslední kolo, které hrají Západočeši za týden v Hradci Králové.

"Pokud to pro nás dopadne dobře a zajistíme si titul, dojde k předání poháru už v neděli. Pohár ale nebude nikde vystavený, bude někde stranou. To byla naše podmínka," řekl ČTK tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Trofej by měla ukázat ve studiu televize

Trofej by měla dorazit do Plzně v průběhu utkání, před jeho začátkem by ji měla ve svém studiu ukázat Česká televize. Pohár by šampionům předali ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas a místopředseda fotbalové asociace Jindřich Rajchl. Předseda asociace Miroslav Pelta je v zahraničí.

Plzeň vede dvě kola před koncem sezony tabulku o pět bodů před Spartou Praha. Slavit bude v neděli v případě, že porazí Liberec, nebo když Letenští nevyhrají v Teplicích.

Vítěz ligy obdrží k jejímu 20. výročí zbrusu nový pohár. Trofej je vysoká 70 centimetrů a široká 52 centimetrů. Bez podstavce váží téměř jedenáct kilogramů, s podstavcem patnáct. Je o trochu těžší než předešlý pohár.

reklama