Pohár ČMFS: Boleslav dalším vyřazeným favoritem

ip
17. 10. 2007 10:55
Druholigový Třinec porazil Boleslav 2:1
Jan Kysela (v bílém) z Kladna bojuje o míč s Cristianem Zaccardem z Palerma v prvním kole Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Třinec - Druholigové mužstvo Třince vyřadilo účastníka Poháru UEFA Mladou Boleslav! V úterním zápase 4. kola poháru ČMFS zvítězil slezský tým v poměru 2:1. Utkání výrazně rozhodla pasáž mezi 60. a 61. minutou, kdy domácí otočili zápas dvěma slepenými góly. Třinec tak postupuje do čtvrtfinále.

Úvod utkání byl však z obou stran opatrný. Oba týmy provázela nepřesnost a dlouho se před brankami soupeřů nic nedělo. Až ve 12.minutě se probil k brance Boleslavi domácí Rodrigues, ovšem jeho střela neměla dostatečnou razanci.

Boleslavští svou taktickou hrou vyčkávali a v 18.minutě udeřili. Po rohovém se hlavou prosadil Milan Kopic. Vstřelenou brankou se hosté uklidnili a následujícím průběhu první půle měli více ze hry. Zvýšit náskok mohl ve 38. minutě Rajnoch, ovšem jeho hlavička z pěti metrů minula bránu.

Třinec ve druhé půli změnil obraz hry

Do druhého poločasu však domácí Třinec vlétl se zvýšenou aktivitou a pár minut po jejím zahájení se do velké šance dostal opět Paulo Rodrigues. Jeho efektní střelu vyrazil brankář Pižanowski.

V další šanci se domácí ocitli o pár minut později, při zahrávání přímého kopu. Střela po dobře nacvičeném signálu však skončila těsně mimo.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

Aktivita Třince však byla odměněna v 60.minutě. Rodrigues si  narazil míč s Ďuricou a pohotovou střelou vyrovnal. Tím však domácí produktivita neskončila.

O minutu později se totiž k velké akci nadechl Pavel Malíř. Nejprve pronikl po pravé straně do vápna, svou první střelu nejprve opřel do tyče, ovšem dostal se i k následné dorážce, kterou už poslal do sítě.

Hosté se z rychle inkasovaných branek těžko dostávali. Domácí se začali soustředit na obranu a boleslavští měli do pokutového území těžkou cestu. 6 minut před koncem zápasu se ještě do šance dostal Mendy, ovšem po centru Kopice mu k zakončení chyběl krok.

Závěrečný tlak hostů už další branky nepřinesl a se po Slavii a Teplicích loučí se soutěží další favorit.