Pohár ČMFS: Debakl Budějovic a výhra Ostravy 7:0

24. 9. 2008 18:22
Boskovice - Ostrava 0:7
Fotbalisté Ostravy měli důvod k radosti
Fotbalisté Ostravy měli důvod k radosti | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic jsou dalším ligovým týmem, který se rozloučil s českým pohárem už brzy na podzim. Jihočeši nezvládli středeční zápas třetího kola s Mutěnicemi, jimž podlehli vysoko 0:4.

Účastník Moravskoslezské ligy, tedy třetí nejvyšší české soutěže, zaskočil favorizovaného soupeře ve druhém poločase, kdy dal čtyři branky.

České Budějovice se nezmohly na odpověď a z poháru byli ostudně vyřazeni. Nový trenér Dynama Pavel Tobiáš tak nezažívá zrovna ideální návrat - v lize nevyhrál ani jednou a nyní vypadl i z poháru.

Daleko od vyřazení nebyl loňský finalista z Liberce. Představil se na stadionu druholigové Opavy a dvakrát musel dotahovat.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži

Domácí dostal do vedení na začátku druhého poločasu Půda, hned z protiútoku však vyrovnal Smetana. Podobná situace nastala po hodině hry, kdy slezský tým rozradostnil Šultes, ale Liberec znovu korigoval díky penaltě Dorta.

Protože do konce normální hrací doby další gól nepadl, musely o postupujícím rozhodnout pokutové kopy. Opavský Kolínek na úvod zaváhal a vzhledem k tomu, že se svěřenci Ladislava Škorpila nemýlili ani jednou, mohli se z výhry radovat oni.

Ani Kladno nepředvedlo oslnivý výkon, oslabené mužstvo v Ústí nad Labem vyhrálo 2:1.

Brankostroj Ostravy i Bohemians Praha

Naopak s přehledem do čtvrtého kola postoupil Baník Ostrava, který Boskovicím nastřílel sedm branek. Především díky hattricku Davida Střihavky a dvěma gólům Tomáše Mičoly zvítězil jasně 7:0.

Boskovice se nedočkaly ani čestného úspěchu, když ve druhé půli neproměnil Janíček penaltu.

Také další tým první ligy, Bohemians Praha, si otevřel v poháru střelnici. Hradec Králové, tým z krajského přeboru, porazili Pražané na jeho hřišti 5:1. Přitom první poločas (1:1) tomu nenasvědčoval.

Jenže hostům se povedl parádně vstup do druhého dějství. Neuplynulo z něj ani dvanáct minut a po brankách Kropíka, Zoubka a Ibeho najednou vedl o tři góly. V 67. minutě potom konečné skóre stanovil Jeslínek.

Shodné výhry 2:0 si připsali hráči Jablonce, kteří zdolali Uničov a Sigmy Olomouc, jež uspěla v Karviné.

Boskovice - Baník Ostrava 0:7
Karviná - Sigma Olomouc 0:2
Ústí nad Labem - Kladno 1:2
Mutěnice - České Budějovice 4:0
Hradec Králové - Bohemians Praha 1:5
Opava - Liberec 2:3 na penalty
Sezimovo Ústí - Sokolov 2:0
Uničov - Jablonec 0:2