reklama

Pohár FIFA: Hostitelé ztratili. Španělsko nadělovalo

Teko Modise z Jižní Afriky bojuje o míč s Iráčanem Mahdi Kareem Teko Modise z Jižní Afriky bojuje o míč s Iráčanem Mahdi Kareem autor: Sport
Jižní Afrika - Irák 0:0, Nový Zéland - Španělsko 0:5

Johannesburg - Konfederační pohár FIFA byl v neděli oficiálně zahájen. Fotbalisté domácí reprezentace Jižní Afriky však do samotného úvodu turnaje nevykročili právě šťastně, když si připsali jen bod za bezbrankovou remízu s Irákem.

Hostitelský tým měl v odpoledním duelu částečnou převahu, ovšem nedokázal ani jednu ze svých gólových příležitostí přetavit ve vítěznou trefu. 

Čtěte také: Tady začne MS. Jižní Afrika otevřela první stadion

Svěřenci trenéra Santany byli nejblíže rozhodnutí pět minut před koncem, kdy míč za již překonaného brankáře Kassida usměrňoval do sítě Gaxa, ale na poslední chvíli trefil na brankové čáře jen smolně dobíhajícího spoluhráče Parkera.

Ve večerním zápase si pak Španělsko nedovolilo výrazné zakolísání a vyprovodilo Nový Zéland jednoznačně 5:0. O vítězi bylo víceméně jasno už po čtyřiadvaceti minutách, kdy mistři Evropy vedli již o čtyři branky.

Obrazem: Jižní Afrika se dočkala. Konfederační pohár byl zahájen Obrazem: Jižní Afrika se dočkala. Konfederační pohár byl zahájen Prohlédněte zde

O tři z nich se navíc postaral ostrostřelec Fernando Torres, který tak už v sedmnácté minutě úspěšně završil svůj hattrick.

Konečný stav pak ještě pečetil na začátku druhé půle David Villa. 

Výsledek:

Jižní Afrika - Irák 0:0

Nový Zéland - Španělsko 0:5
Branky:
6., 14., 17. Torres, 24. Fabregas, 48. Villa

reklama