reklama

Pohár pro mistra bude na stadion převezen na poslední chvíli

Bude převezen originál poháru pro vítěze Gambrinus ligy do Hradce Králové, nebo zůstane v Praze? Bude převezen originál poháru pro vítěze Gambrinus ligy do Hradce Králové, nebo zůstane v Praze? autor: CPA
Za pět minut dvanáct nebo možná až pět minut po dvanácté. Tímto způsobem bude probíhat v sobotu večer předávání originálu poháru pro vítěze letošního ročníku Gambrinus ligy.

Praha - Za pět minut dvanáct nebo možná až pět minut po dvanácté. Tímto způsobem bude probíhat v sobotu večer předávání originálu poháru pro vítěze letošního ročníku Gambrinus ligy.

Pohár totiž bude během zápasů závěrečného 30. kola ve studiu České televize na Kavčích horách a teprve podle průběhu duelu mezi Hradcem Králové a Viktorií Plzeň a pražského derby mezi Spartou a Duklou bude převezen na místo, kde jej budou nadcházející šampioni přebírat.

"Operativně bude pohár převezen podle vývoje zápasů v Hradci a na Letné na stadion, kde se bude titul slavit. Uděláme všechno pro to, aby mohl být originál předán novým mistrům hned po konci zápasu," řekl Aktuálně.cz Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží FAČR.

Bude předávat pohár i Pelta?

Jak dlouho si mistr bude moci originál poháru uchovat ve svém držení, ještě není rozhodnuto.

"Je jisté, že si hráči originál poháru nějakou dobu ponechají, ještě však není jisté, na jak dlouho. Poté bude odvezen zpět do sídla svazu a hráčům bude na stálo ponechána kopie," přiznal Hajný.

Jisté není ani to, zda pohár předá předseda FAČR Miroslav Pelta.

"Pánové Lubas (Ivo, ředitel oddělení prof. fotbalu) i Rajchl (Jindřich, místopředseda FAČR) budou předávání přítomni, už v neděli byli přítomni v Plzni. Ještě ale není rozhodnuto, kdo bude na kterém stadionu. Stejně tak ještě není jasné, zda bude pohár předávat pan Pelta," dodal Hajný.

reklama