reklama

Pohár se rozpadá. Dalších pět týmů odstoupilo z domácí fotbalové soutěže

O trofej, kterou naposledy i díky hrubé chybě rozhodčího získala Sparta, nechce řada klubů z nižších soutěží kvůli koronavirovým opatřením bojovat O trofej, kterou naposledy i díky hrubé chybě rozhodčího získala Sparta, nechce řada klubů z nižších soutěží kvůli koronavirovým opatřením bojovat autor: Milan Kammermayer
Dalších pět týmů z nižších soutěží odstoupilo z domácího fotbalového poháru MOL Cupu.

Kvůli povinnosti absolvovat testy na koronavirus v zápasech se soupeři z první a druhé ligy nebudou hrát v 2. kole ani Hlučín, Povltavská fotbalové akademie, Loko Vltavín a Benešov.

Dalšího pokračování v soutěži se vzdal i Český Brod, přestože by před utkáním s třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou na odběry nemusel. Informovaly o tom oficiální stránky MOL Cupu.

Už v úvodním kole kvůli povinným testům odstoupila trojice Rýmařov, Slavičín a Hranice. V 2. kole poháru se zatím vzdalo účasti hned 11 klubů - vedle Hlučína, Českého Brodu, Povltavské FA, Vltavínu a Benešova jimi jsou Březová, Aritma Praha, Motorlet Praha, Znojmo, Kroměříž a Velké Meziříčí.

Druholigové celky Prostějova a Třince podruhé postoupily bez boje. Z nejvyšší soutěže prošly po odstoupení soupeřů v 2. kole dál Příbram, Opava a Teplice.

Na kontroly z poloviny přispívá Fotbalová asociace ČR, kluby je ale podstoupit nemusejí. Pokud tak učiní, musejí o tom informovat vedení soutěže nejpozději 48 hodin před zápasem.

Utkání je poté kontumováno ve prospěch soupeře, kluby se však vyhnou finančnímu postihu.

Hlavní část 2. kola poháru je na programu příští středu.

Fotbalovou Spartu zasáhl koronavirus. Nakažený ale nepřichází do kontaktu s hráči Fotbalovou Spartu zasáhl koronavirus. Nakažený ale nepřichází do kontaktu s hráči Čtěte zde
reklama