reklama

Pohár UEFA: Postup mohou slavit Brémy a Marseille

Fotbalisté Werderu Brémy postoupili do čtvrtfinále Poháru UEFA Fotbalisté Werderu Brémy postoupili do čtvrtfinále Poháru UEFA autor: Reuters
St. Etienne - Werder Brémy 2:2, Ajax - Marseille 2:2pp

Praha - Fotbalisté Werderu Brémy se ve středu stali prvním čtvrtfinalisty letošního ročníku Poháru UEFA, když jim k postupu stačila i remíza 2:2 na hřišti francouzského St. Etienne. Německý celek totiž v prvním zápase vyhrál v domácím prostředí 1:0.

Aktuálně desátý tým Bundesligy měl vývoj odvetného střetnutí od začátku ve svých rukou a už v šesté minutě rozesmutněl domácí fanoušky přesnou ranou Sebastian Prödl. Neuběhla navíc ani půlhodina hry a St. Etienne už prohrávalo o dvě branky. Tentokrát se trefil Claudio Pizarro.

Francouzský zástupce musel v tuto chvíli vstřelit pro případný postup čtyři branky a to se mu nepodařilo. Ve druhém poločase ale stihl i tak vyrovnat, zásluhou Benalouana a Graxe.

Čtěte také: Galatasaray veze remízu. Zenit ji v závěru ztratil

Daleko více dramatičnosti přineslo odvetné střetnutí mezi Ajaxem Amsterdam a Olympiquem Marseille. O postupujícím se totiž rozhodlo až v prodloužení.

V normální hrací době sice Nizozemci srovnali díky vítězství 2:1 krok se svým soupeřem, ovšem nastavený čas vyšel tentokrát lépe hostům, které poslal do další fáze Tyrone Mears.

Ještě před začátkem samotného duelu ale musela proti fanouškům z obou táborů zasáhnout policie, jenž během vzájemných potyček zadržela osmnáct lidí.

Nepokoje se pak přenesly i do samotného zápasu, který byl například ve dvacáté minutě přerušen poté, co byl z hlediště laserovým paprskem na chvíli oslepen záložník hostujícího celku Boudewijn Zenden.

Výsledky:

St. Etienne - Werder Brémy 2:2 (0:2)
Branky
: 64. Benalouane, 90. Grax - 6. Prödl, 28. Pizarro
První zápas 0:1. Postupují Brémy

Ajax Amsterodam - Olympique Marseille 2:2pp (1:1)
Branky:
33. Enoh, 74. Sulejmani - 35. Niang, 109. Mears
První zápas 1:2. Postupuje Marseille

reklama