Pohodový postup. Jablonec je prvním čtvrtfinalistou poháru

3. 11. 2015 19:48
Jablonec v odvetě domácího poháru porazil tým druholigového Frýdku-Místku i podruhé a zajistil si tak postup do jarních bojů.
Tomáš Wágner.
Tomáš Wágner. | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce jako první postoupili do jarního čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. V odvetě osmifinále porazili druholigový Frýdek-Místek 3:0 a potvrdili tak vítězství 2:0 z úvodního duelu venku.

Favorit se před pěti stovkami diváků poprvé prosadil těsně před poločasem, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Wágner. V 72. minutě zvýšil střídající Doležal a osm minut před koncem uzavřel skóre druhou brankou v zápase Wágner.

Jablonečtí si postupem aspoň částečně spravili chuť po sérii pěti ligových utkání bez výhry a zpříjemnili trenérovi Jaroslavu Šilhavému oslavu dnešních 54. narozenin.

Odvetné utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

FK Jablonec - MFK Frýdek-Místek 3:0 (1:0)

Branky: 44. a 82. Wágner, 72. Martin Doležal I. Rozhodčí: Berka - Pilný, Kotalík. Diváci: 520. První zápas: 2:0, postoupil Jablonec.

Sestava Jablonce: Bárta - Romera (58. Rys), M. Kysela, Beneš, Karavajev - Greguš - Masopust, Rossi (70. Trávník), Mingazov, Tecl (46. Martin Doležal I.) - Wágner. Trenér: Šilhavý.