Pohotový Souček dvěma góly uhranul Crystal Palace. West Ham díky němu otočil zápas

26. 1. 2021 21:01
Na rychlý inkasovaný gól odpověděl Tomáš Souček dvěma trefami, West Ham díky němu porazil Crystal Palace 3:2 a poskočil už na čtvrté místo tabulky anglické Premier League.
Radost Tomáše Součka
Radost Tomáše Součka | Foto: Reuters

Crystal Palace začal londýnské derby lépe a zásluhou Wilfrieda Zahy šel už ve třetí minutě do vedení. V rozmezí deváté až 25. minuty však Souček otočil skóre.

Nejprve Pablo Fornals nacentroval do vápna a Michail Antonio prodloužil míč před branku na nabíhajícího Součka, který se hlavou nemýlil. Druhou trefu přidal zblízka po centru Aarona Cresswella. Souček je se sedmi brankami nejlepším ligovým střelcem svého týmu. Stejně gólů zaznamenal i Sébastien Haller, který však nedávno odešel do Ajaxu Amsterodam.

Třetí gól přidali hosté v 65. minutě, kdy se Craig Dawson prosadil hlavou po rohovém kopu. V sedmé minutě nastavení zkorigoval skóre Michy Batshuayi.

"Mám velkou radost, protože jsme předvedli velmi dobrý výkon. Přesně takhle jsme se chtěli všem předvést. Doufám, že v tom budeme pokračovat," řekl Souček BBC.

West Ham vyhrál poprvé v klubové historii úvodních šest zápasů v novém kalendářním roce. "Máme bezvadnou partu a hodně si věříme. Pokaždé říkám, že je jedno, kdo dá gól. Mám radost, že můžu pomoci týmu," uvedl pětadvacetiletý defenzivní záložník.

"Kladiváři", za něž odehrál celý zápas i obránce Vladimír Coufal, naplno bodovali ve čtvrtém kole po sobě. V neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo o bod před mistrovský Liverpool, který má zápas k dobru.

Manchester City rozhodl o jasné výhře proti West Bromwichi už v první půli, kterou ovládl 4:0. Dvakrát skóroval Ilkay Gündogan, další trefy přidali Joao Cancelo a Rijád Mahriz. Po změně stran završil výsledek Raheem Sterling.

Na osmé místo se dostal Arsenal, který v Southamptonu zvítězil 3:1. Domácí vedli od třetí minuty po brance Stuarta Armstronga, jenže hosté v úvodním dějství obrátili stav, o což se zasloužili Nicolas Pépé a Bukayo Saka. Třetí gól Arsenalu přidal v 72. minutě Alexandre Lacazette. "Kanonýři" oplatili Southamptonu sobotní vyřazení ve čtvrtém kole Anglického poháru a v lize bodovali pošesté v řadě.

Nováček z Leedsu vyhrál v Newcastlu 2:1. Vítězný gól dal Jack Harrison.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Newcastle - Leeds 1:2 (57. Almirón - 17. Raphinha, 61. Harrison), Crystal Palace - West Ham United 2:3 (3. Zaha, 90.+7 Batshuayi - 9. a 25. Souček, 65. Dawson), Southampton - Arsenal 1:3 (3. Armstrong - 8. Pépé, 39. Saka, 72. Lacazette), West Bromwich - Manchester City 0:5 (6. a 30. Gündogan, 20. Cancelo, 45.+2 Mahriz, 57. Sterling).

1. Manchester City 19 12 5 2 36:13 41
2. Manchester United 19 12 4 3 36:25 40
3. Leicester 19 12 2 5 35:21 38
4. West Ham United 20 10 5 5 30:24 35
5. Liverpool 19 9 7 3 37:22 34
6. Tottenham 18 9 6 3 33:17 33
7. Everton 17 10 2 5 28:21 32
8. Arsenal 20 9 3 8 26:20 30