reklama

Pokoření Španělé: Měli jsme smůlu, ale Brazilci byli lepší

Smutní Španělé Pedro a Iniesta po finále poháru FIFA. Smutní Španělé Pedro a Iniesta po finále poháru FIFA. autor: Reuters
Úřadující světoví a evropští šampioni doufají, že je porážka posílí směrem k důležitým bojům na mistrovství světa v příštím roce.

Rio de Janeiro - Fotbalisté Španělska po prohraném finále Poháru FIFA s Brazílií nehledali výmluvy. Uznali, že domácí byli na stadionu Maracaná lepším týmem a zaslouženě vyhráli 3:0. Úřadující světoví a evropští šampioni nicméně doufají, že je porážka posílí směrem k důležitým bojům na mistrovství světa v příštím roce.

"Měli jsme trochu smůlu na začátku zápasu, na konci prvního poločasu a v úvodu druhé půle. Nechci se však na nic vymlouvat, protože soupeř byl lepší," uvedl trenér Španělů Vicente del Bosque.

Brazilci měli ve finále více energie

Brazílie na tom prý byla lépe i po fyzické stránce. "Měli více energie než my a využívali toho při každém svém kroku," konstatoval kouč. Jeho svěřenci porazili ve čtvrtečním semifinále Itálii až po penaltovém rozstřelu, zatímco "Kanárci" zdolali už o den dříve Uruguay v normální hrací době.

Del Bosque i přes finálové selhání ocenil celkové vystoupení svého mužstva na Poháru FIFA. "Hráčům gratuluji a fanoušci by na ně měli být také hrdí. Žádná kritika teď není na místě, musíme si udržet to, co nás zdobí, uznat porážku a pamatovat si, že máme některé skvělé hráče i pěkný herní projev," upozornil dvaašedesátiletý trenér.

Ramos: Jsou dny, kdy nic nevychází

Podle obránce Sergia Ramose utkání výrazně ovlivnila Fredova brzká branka z druhé minuty. "Jsou dny, kdy vám nic nevychází a přesně tak to s námi vypadalo už od úplného začátku," připomněl Ramos, který v 55. minutě nedal za stavu 0:3 penaltu. "Musíme pogratulovat Brazilcům, protože přesně věděli, jak na nás mají hrát," dodal bek Realu Madrid.

Dlouho dominantní Španělé ukončili sérii 29 soutěžních utkání bez porážky. Doufají, že prohra jim pomůže v přípravě na následující MS v Brazílii. "Prohrané finále nám bude sloužit jako připomínka toho, co nás bude čekat za rok na šampionátu," uvedl brankář a kapitán Iker Casillas.

"Potvrdilo se nám to, co už jsme věděli: Nebude jednoduché porazit Brazílii na její vlastní půdě. Za rok se sem ale vrátíme jako mistři světa a budeme obhajovat to, co je naše," dodal útočník Fernando Torres, jenž se s pěti góly stal společně s Brazilcem Fredem nejlepším střelcem turnaje.

reklama