reklama

Pokuta za ´Druláka´ a roztrhané obleky jde na charitu

autor: Reuters
Dva miliony korun si rozdělí čtyři organizace

Praha - Pokuta ve výši dvou milionů korun, kterou byl v listopadu potrestán reprezentační tým českých fotbalistů po nepatřičné oslavě postupu na mistrovství Evropy, poputuje na charitu. Výkonný výbor FAČR dnes rozhodl, že se suma rovným dílem rozdělí mezi čtyři organizace.

Půl milionu korun tak získá nadace hasičů a policistů. Ta pomáhá dětem příslušníků obou složek, kteří při výkonu povolání přišli o život. Další tři části jdou na konto nadace fotbalových internacionálů, jež sdružuje bývalé reprezentanty, podporu a organizaci mládežnických turnajů a na finanční injekci se může těšit i fanclub české reprezentace.

"Rozhodli jsme se pomoci těmto subjektům, protože to považujeme za smysluplné a správné rozhodnutí. Hasiče a policisty podpoříme proto, že s nimi máme dlouhodobě velmi dobrou spolupráci. Dopředu jsme avizovali, že peníze nepůjdou jen do fotbalového prostředí," uvedl na tiskové konferenci v Praze předseda FAČR Miroslav Pelta.

Čtěte také: VIDEO Fotbalisté se mstili. ´Radek Drulák nemá ču....´

Fotbalová reprezentace dostala dvoumilionovou pokutu od vedení asociace poté, co hráči při návratu z barážového utkání v Černé Hoře až příliš bouřlivě slavili postup na ME. Někteří si roztrhali obleky a vulgárními pokřiky častovali také bývalého reprezentanta Radka Druláka, častého kritika národního týmu.

Výkonný výbor rozhodl také o termínu další nevolební valné hromady. Ta se uskuteční v sobotu 2. června v kongresovém sále pražské Fakulty tělesné výchovy a sportu. Uskuteční se tak den po posledním přípravném utkání reprezentace před ME proti Maďarsku.

reklama