reklama

Poláci nominovali na duel s Čechy i Lewandowského

Robert Lewandowski Robert Lewandowski autor: Reuters
Polsko nominovalo na přátelské utkání s Českem. V kádru hráčů ze zahraničních soutěží scházejí pouze zranění Pawel Olkowski z Kolína nad Rýnem a Kamil Wilczek z Carpi. Trenér Adam Nawalka zatím nepovolal žádného nováčka, v pátek tým doplní fotbalisté z polské ligy.

Vratislav - Většina obvyklých opor v čele s kanonýrem Bayernu Mnichov Robertem Lewandowským nechybí v polské nominaci na listopadové přípravné fotbalové zápasy s Islandem a Českou republikou. V kádru hráčů ze zahraničních soutěží scházejí pouze zranění Pawel Olkowski z Kolína nad Rýnem a Kamil Wilczek z Carpi. Trenér Adam Nawalka zatím nepovolal žádného nováčka, v pátek tým doplní fotbalisté z polské ligy.

Poláci si stejně jako Češi i Islanďané zahrají na Euru 2016 ve Francii, přímý postup z druhého místa si zajistili díky výhře 2:1 v závěrečném kvalifikačním utkání s Irskem. Rozhodující gól vstřelil Lewandowski, který se s 13 brankami stal nejlepším kanonýrem celé kvalifikace. Díky stejné bilanci vévodí spolu s Aubameyangem z Dortmundu i bundeslize.

Nominace Polska na přípravné zápasy s Islandem (13. listopadu ve Varšavě) a ČR (17. listopadu ve Vratislavi):

Brankáři: Artur Boruc (Bournemouth), Lukasz Fabiaňski (Swansea), Wojciech Szczesny (AS Řím), Przemyslaw Tytoň (Stuttgart).

Obránci: Thiago Cionek (Modena), Kamil Glik (FC Turín), Artur Jedrzejczyk (FK Krasnodar), Lukasz Piszczek (Dortmund), Lukasz Szukala (Osmanlispor).

Záložníci: Jakub Blaszczykowski (Fiorentina), Kamil Grosicki (Rennes), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Maciej Rybus (Těrek Groznyj), Piotr Zieliňski (Empoli).

Útočníci: Robert Lewandowski (Bayern Mnichov), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Artur Sobiech (Hannover).

reklama