21. 2. 2012 13:00
Podle policie může být počet stíhaných vyšší
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - Policie obvinila tři fanoušky kvůli výtržnostem při nedělním utkání 17. kola fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Ostravou.

Zároveň si vyžádala kamerové záznamy od České televize a je možné, že počet stíhaných bude nakonec vyšší, řekl ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Řáděním ostravských chuligánů se bude na čtvrtečním zasedání zabývat také disciplinární komise Fotbalové asociace ČR.

Zápas přerušily v 49. minutě výtržnosti fanoušků Baníku. Surově napadli pořadatele a tři z nich zranili. Na stadionu zasahovala policie, která několik příznivců zadržela.

VIDEO Rowdies Baníku v akci: kopance a zlomená žebra
Bitku v Boleslavi plánovali, rváči přijeli až z Katovic

"Pokud je zápas přerušený, musí to disciplinárka řešit automaticky," řekl ČTK mluvčí FAČR Jaroslav Kolář. Ve čtvrtek ještě verdikt nepadne, komise kauzu pouze otevře a rozhodne o tom, koho případně předvolá na další jednání.

Podle Schöna byli obviněni celkem tři fanoušci. "Jeden za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, druhý za výtržnictví a třetí za násilí proti úřední osobě," upřesnil.

Jeden ze zadržených byl již propuštěn, zbylí dva čekají na to, až je policie přivede k soudu. "Pak budou asi propuštěni, protože jim hrozí maximálně rok odnětí svobody," dodal mluvčí.

Policie chce zároveň analyzovat kamerové záznamy, aby mohla případně dodatečně obvinit další fanoušky. Potřebuje zejména zjistit totožnost muže, který vnikl na plochu a napadl tři pořadatele a jednoho fanouška.

Rozhodčí poslal hráče do kabin a zápas byl na více než deset minut přerušen. Domácí nakonec zvítězili 2:1.

Potyčku si můžete prohlédnout ZDE (zdroj: youtube.com)