1. 8. 2013 22:10
Liberec porazil v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy Curych 2:1.
Hrdinou zápasu se pro Liberec stal Michael Rabušic
Hrdinou zápasu se pro Liberec stal Michael Rabušic | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Liberce v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy napodobili sousední Jablonec, když v domácím prostředí porazili FC Curych 2:1.

V prvním poločase se však Slovan vyloženě trápil, čehož hosté využili k brzké brance Chiumienta, jenž proměnil pokutový kop. Švýcarský celek měl i nadále převahu a mohl přidat i další branky.

Liberec přidal až po změně stran a rozhodně své aktivity nelitoval. V 66. minutě Rabušic svým důrazem přinutil k vlastnímu gólu Nefa a deset minut před koncem sám obrat dokonal.

Curych nakonec dohrával o desíti, když smolař Nef povalil unikajícího Pavelku a viděl červenou kartu.

Penalta už po pěti minutách

Slovan sice po bleskových povodních stihl dát nachystat stadion tak, aby se na něm dalo utkání odehrát. Do samotného zápasu ale domácí už tak připravení nevstoupil.

Po zmatcích v obraně fauloval Hušek v pokutovém území Rikana a hosté měli možnost pokutového kopu, který bez problému proměnil Chiumento.

A to nebylo všechno. Chermitti po individuálním průniku vzápětí těsně minul a další příležitost ze standardní situace hostů zneškodnil Kovář.

Až v poslední desetiminutovce se Liberec trochu vzpamatoval a mohl vyrovnat. Rabušic ovšem dorazil Frýdkovu ránu, je vedle levé tyče hostující branky.

Slovan mohl využít přesilovku

Po přestávce to zprvu vypadalo, že se vše vrátilo do starých kolejí. Gavranovič z úhlu nastřelil boční síť. V 66. minutě se ale domácí přeci jen dočkali vyrovnání.

Kušnír centroval z pravé strany do malého vápna a Nef bránící Rabušice si srazil míč do branky.

Liberec ožil a tlačil se dopředu a v 81. minutě po dalším Kušnírově přihrávce Rabušic umístěnou střelou dokonal obrat. Slovan navíc mohl přidal pojišťovací gól. Nef totiž završil zpackaný zápas červenou kartou a domácí dohrávali zápas v přesilovce.

V nastavení mohl tuto výhodu využít Rybalka, když z dálky zakončoval tvrdou ranou brejk, ale o pár centimetrů přestřelil. Severočeši si tak do Švýcarska vezou náskok 2:1.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FC Slovan Liberec - FC Curych 2:1 (0:1)

Branky: 66. Nef vlastní, 81. Rabušic - 5. Chiumiento z pen. Rozhodčí: Liany - Bornstein, Mahagna (všichni Izr.). ŽK: Hušek, Fleišman, Kelič - Schönbächler, Rikan, Henrique. ČK: 84. Nef (Curych). Diváci: 7780.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek (58. Kalitvincev) - Delarge (58. Šural), Pavelka, Rybalka, Frýdek (90. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Curych: Moreira - P. Koch, Nef, Djimsiti, Benito - Schönbächler (87. R. Koch), Chiumiento, Rikan, Henrique - Chermiti (86. Buff), Gavranovic (79. Etoundi). Trenér: Meier.