Portugalsko na Poháru FIFA porazilo Rusko, ale skupinu vede Mexiko

21. 6. 2017 19:15
Mexiko se po výhře nad Novým Zélandem posunulo na první místo před Portugalsko. To zvítězilo nad Ruskem díky gólu Cristiana Ronalda. Nejlepší fotbalista světa, který byl den před zápasem předvolán před soud kvůli obvinění z daňových úniků, se prosadil hlavou už v osmé minutě.
Euro 2016, Portugalsko-Wales: Cristiano Ronaldo slaví gól na 1:0
Euro 2016, Portugalsko-Wales: Cristiano Ronaldo slaví gól na 1:0 | Foto: Reuters

Moskva/Soči - Fotbalisté Mexika otočili na Poháru FIFA v Soči zápas s Novým Zélandem a po výhře 2:1 vedou se čtyřmi body tabulku skupiny A o skóre před Portugalskem. Úřadující mistři Evropy si dnes v Moskvě poradili 1:0 s domácí reprezentací.

Mexiko se proti outsiderovi dlouho trápilo a po brance Chrise Wooda dokonce prohrávalo. Krátce po přestávce ale vyrovnal Raúl Jiménez a v 74. minutě obrat dokonal Oribe Peralta. Závěr ještě narušila hromadná strkanice, ale skóre ani počet hráčů na hřišti se už nezměnil.

O výhře Portugalska rozhodl Cristiano Ronaldo. Nejlepší fotbalista světa, který byl den před zápasem předvolán před soud kvůli obvinění z daňových úniků, se prosadil hlavou už v osmé minutě a ruskému brankáři Igoru Akinfejevovi pokazil jubilejní 100. start v národním týmu. Portugalci měli i nadále navrch a soupeři nedovolili jedinou střelu na bránu.

Radost jim ale zkazilo zranění levého obránce Raphaëla Guerreira, jenž byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu nohy. Třiadvacetiletý bek Borussie Dortmund zkraje zápasu nahrál Ronaldovi na vítězný gól, ale v 65. minutě se těžce zranil. "Je to smutné. Všichni doufáme, že zranění nebude tak vážné, jak to v tuto chvíli vypadá," uvedl kouč Fernando Santos.

Mexiko se posunulo díky vyššímu počtu vstřelených branek na první místo před Portugalsko. Ve hře o postup je i se třemi body třetí Rusko, poslední Nový Zéland je bez bodu.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina A:

Moskva: Rusko - Portugalsko 0:1 (0:1)

Branka: 8. Ronaldo. Rozhodčí: Rocchi (It.). ŽK: Glušakov, Džikija, Samedov - Pepe, Bruno Silva. Diváci: 42.759.

Rusko: Akinfejev - Šiškin (46. Jerochin), Džikija, Vasin, Kudrjašov (83. Bucharov), Žirkov - Samedov, Glušakov, Golovin, Kombarov (68. Poloz) - Smolov. Trenér: Čerčesov.

Portugalsko: Rui Patrício - Soares, Pepe, Alves, Guerreiro (66. Eliseu) - Bruno Silva, W. Carvalho, Adrien Silva (82. Pereira), Gomes - Ronaldo, André Silva (78. Martins). Trenér: Santos.

Soči: Mexiko - Nový Zéland 2:1 (0:1)

Branky: 54. Jiménez, 72. Peralta - 42. Wood. Rozhodčí: Gassama (Gamb.). ŽK: Reyes - Boxall, Thomas. Diváci: 25.133

Mexiko: Talavera - Salcedo (33. Moreno, 68. Márquez), Araujo, Alanís (46. Herrera) - Corona, Reyes, Fabián, Aquino - Jiménez, G. dos Santos, Peralta. Trenér: Osorio.

N. Zéland: Marinovic - Ingham (82. Patterson), Boxall, Durante, Smith, Wynne - McGlinchey, Rojas (73. Barbarouses), Thomas - Lewis (58. Tuiloma), Wood. Trenér: Hudson.

1. Mexiko 2 2 1 0 4:3 4
2. Portugalsko 2 1 1 0 3:2 4
3. Rusko 2 1 0 1 2:1 3
4. Nový Zéland 2 0 0 2 1:4 0