reklama

Portugalský kouč Scolari má nabídku od Manchesteru City

Luiz Felipe Scolari zatím o své budoucnosti mluvit nechce, soustředí se na Euro 2008. Luiz Felipe Scolari zatím o své budoucnosti mluvit nechce, soustředí se na Euro 2008. autor: Reuters
Brazilec by měl nahradit Švéda Erikssona

Manchester - Brazilec Luiz Felipe Scolari by se měl stát manažerem fotbalového Manchester City. Pravděpodobně nahradí Švéda Svena-Görana Erikksona, který by měl po sezoně od mužstva odejít.

O zahájení jednání mezi anglickým klubem a současným trenérem portugalské reprezentace informovala ve středu BBC.

K rozhodnutí změnit manažera přivedly thajského majitele Thaskina Shinawatru neuspojivé výsledky klubu v této sezoně. Ten je těsně před koncem sezóny na deváté příčce tabulky anglické Premiere League.

Fanoušci za švédským manažerem, jenž předtím vedl i anglickou reprezentaci, přesto stojí a jeho odchod si nepřejí.

Thaskin proto doufá, že příznivce Manchester City zklidní angažmá dalšího úspěšného muže, který jako trenér dovedl v roce 2002 brazilskou reprezentaci k titulu světových šampionů.

Čtěte také:
Rvačka v Portugalsku: Trenér Scolari udeřil Srba
Trest pro kouče Scolariho: Stop do konce kvalifikace

Devětapadesátiletý Scolari však tvrdí, že se zatím hodlá soustředit pouze na blížící se evropský šampionát, kde povede portugalské národní mužstvo. Poté mu smlouva vyprší.

Překážkou by mohly být rodinné důvody, kvůli kterým Scolari už v roce 2006 odmítl trénovat anglickou reprezentaci. Scolariho rodina totiž žije v Portugalsku.

Odcházející švédský manažer Eriksson mužstvo povede na i posezonním zájezdu do Thajska a Hongkonku, kam se anglický klub vypraví příští týden. Je to pro něj prý "práce jako každá jiná", řekl BBC zdroj blízký švédskému manažerovi.

reklama