Poslední Ústí šokovalo Jablonec, střelnice v Liberci

Jakub Šafránek Tomáš  Kubánek Jakub Šafránek, Tomáš Kubánek
24. 4. 2011 18:54
Ústí-Jablonec 2:1, Liberec-Teplice 6:2, Hradec-Brno 1:0

Teplice - Že čtrnáct zápasů trvající ligová neporazitelnost fotbalového Jablonce najde svůj konec v utkání s Ústím nad Labem, toho času posledním týmem tabulky Gambrinus ligy, asi čekal jen málokdo.

Jasný kandidát na sestup, který v dosavadním průběhu ligy vyhrál jen třikrát, ale přesto dokázal ambiciózní celek porazit 2:1.

Jeho šance na záchranu tak dostaly potřebnou vzpruhu v pravý čas. Na první nesestupovou příčku Příbrami nyní Ústí ztrácí čtyři body. Naopak ztráta Jablonce na druhou Spartu po tomto kole narostla na osm bodů.

Gólové hody naservírovali svým fanouškům v dalším severočeském derby Liberečtí, když rozstříleli Teplice 6:2.

V přímém záchranářském souboji ´o šest bodů´ se radovaly České Budějovice, které přehrály Příbram 3:0, a výrazně se tak vzdálily přímému sestupovému ohrožení.

Z něho naopak stále nevybředává Brno. Porážka 0:1 v Hradci je jeho pátá za sebou.

Ve famózní jízdě pokračují Bohemians 1905, kteří si tentokrát vyšlápli na Mladou Boleslav. Vítězství 3:1 je již šestým zápasem ´klokanů´ s bodovým ziskem v řadě. Celkem v posledních 11 střetnutí prohráli jediné.

Hlavně bodovat! Slovácko hrálo s Baníkem bez branek
Spartu znovu spasil Kweuke, přišla však o Blažka

Nedá se ovšem říci, že by Ústí svého soupeře přehrálo - nicméně dokázalo proměňovat své šance, na rozdíl od Jabloneckých v čele s nejlepším kanonýrem soutěže Davidem Lafatou. Už v sedmé minutě tak Ústí do vedení poslal Richard Veverka a krátce po přestávce navýšil na 2:0 Krbeček střelou k tyči. Jablonec sice dokázal snížit střelou Karla Pitáka z dálky, ovšem vyrovnání se už hosté nedočkali.

Pod Ještědem to zprvu nevypadalo na nějakou velkou kanonádu. Až v závěru první půle domácí zatopili pořádně pod kotlem a výsledkem bylo vedení 3:0 po slepených gólech Gecova, Nezmara a Štajnera. Brzy po přestávce přidal defitinivní pojistku znovu Nezmar a do nevídané kanonády přispěli dvěma zásahy i hosté.

Víkend šampiónů: finálový zápas Bohemians 1905 - Mladá Boleslav
Víkend šampiónů: finálový zápas Bohemians 1905 - Mladá Boleslav | Foto: Ondřej Besperát

Bohemka válí dál

Triumf Bohemians nad ambiciozními Středočechy se nerodil lehce, protože už po pár minutách otevřel skóre Mendy. Bohemians však znovu vytáhli svou tradiční zarputilost, která jim pomohla přetavit brankové šance v góly.

Nejprve v 19. minutě Nešpor prostřelil vyběhnutého Šedu i zachraňujícího obránce. Po změně stran přesprintoval tentýž hráč vracející se zadáky hostů a přesně zakončil Škodovo vybínutí ze strany. Definitivní pojistku přidal sám Škoda, když hlavou usměrnil standardní situaci Rychlíka.

Přestože se Brno snažilo hrát v Hradci aktivně a mělo i brankové šance, o tom, že znovu nezískají ani bod, rozhodl ve 33. minutě domácí Klapka.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Ústí nad Labem - Baumit Jablonec 2:1 (1:0)
7. Veverka, 51. Krbeček - 74. Piták. ŽK: Kovář (Ústí). Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Peřina. Diváci: 789.

Ústí: Kovář - Hyčka (24. Polák), Dreksa, Valenta, L. Dvořák (58. Doležal) - Jindráček, Zachariáš, Vrtělka, Martykán, Stožický - Veverka (46. Krbeček). Trenér: Habanec.
Jablonec: Špit (46. Valeš) - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík (73. Třešňák), Jarolím, Loučka, Piták, Kovařík (53. Vaněk) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 3:1 (1:1)
19. a 53. Nešpor, 70. Škoda - 4. Mendy. Rozhodčí: Jech - Teuber, Moláček. Bez ŽK. Diváci: 2946.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec (89. Hartig), Kraus (54. Ibragimov), Držík, Štohanzl - Škoda, Nešpor (78. Bartek). Trenér: Hoftych.
Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Dimitrovski, Šírl (59. Mach) - Mendy, Kúdela (59. Procházka), Opiela, Dimoutsos (71. Táborský), Fabián - Chramosta. Trenér: Stanner.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 6:2 (3:0)
40. a 51. Nezmar, 45. a 80. Štajner, 38. Gecov, 88. Breznaník - 57. Vondrášek, 86. Verbíř. Rozhodčí: Jílek - Szarowski, Urban. ŽK: Hadaščok - Jungr. ČK: 70. Jungr. Diváci: 4440.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Dočkal, Vácha, Gecov, Štajner (83. Sivrič), Breznaník - Nezmar (73. Hadaščok). Trenér: Rada.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Lácha (65. Verbíř), Ljevakovič, Jungr, Mareš - Mahmutovič (52. Melunovič), Vondrášek (85. Kalivoda). Trenér: Plíšek.

Hradec Králové - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)
Branka:
33. Klapka. Rozhodčí: Adámek - Košec, Santarius. ŽK: Klapka, Pilař - Husár, Pernica, Simerský, Mitrovič. Diváci: 5724.

Hradec Králové: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek, Fischer - Klapka, Hochmeister, Poděbradský, Štěpán (65. Rezek) - Dvořák (61. Černý), Pilař (87. Jandík). Trenér: Kotal.
Brno: Krbeček - Husár, Simerský, Pernica, Hamouz (59. Kalabiška) - Folprecht, Dostálek, Rýdel, Mitrovič - Šamánek (63. Došek), Borek (39. Pašek). Trenér: Wagner.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)
44. Čirkin, 73. Stráský, 79. Ondrášek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, Jiřík. ŽK: Čirkin, Lengyel, Ondrášek - Pleško, Nohýnek, Hruška. ČK: 79. Hruška. Diváci: 2477.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Žižka (23. Horejš), Vulin - Hudson (65. Mezlík), Čirkin, Otepka, Nitrianský - Ondrášek, Stráský (83. Němec). Trenér: Šilhavý.
Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - P. Pilík (59. Huňa), Tarczal, Ricka (46. M. Štochl), Koukal - Klesa, Wágner (82. Rondzik). Trenér: Nádvorník.