Postup na ME je blízko. Jednadvacítka vyhrála v Černé Hoře 3:0

1. 9. 2016 22:49
Už je to opravdu blízko. Čeští fotbaloví reprezentanti vyhráli kvalifikační zápas v Černé Hoře hladce 3:0 a v čele první skupiny si vypracovali už osmibodový náskok na dnešního soupeře i třetí Belgii.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

PodgoricaČeští fotbaloví reprezentanti do 21 let vyhráli kvalifikační zápas v Černé Hoře hladce 3:0 a výrazně se přiblížili postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Dva góly a asistenci si v Podgorici už během úvodních 16 minut připsal útočník Patrik Schick, který se s deseti zásahy posunul do čela tabulky střelců.

Svěřenci Vítězslava Lavičky si v čele první skupiny vypracovali už osmibodový náskok na dnešního soupeře i třetí Belgii, která má dva zápasy k dobru. Neporažený český tým sehraje předposlední kvalifikační duel v úterý v belgické Lovani, a pokud vyhraje, bude mít ME v Polsku jisté.

"Lvíčata" výborně vstoupila do zápasu. V šesté minutě byl po rohovém kopu faulován Schick a následnou penaltu sám proměnil. Útočník Sampdorie Janov hned za tři minuty zvýšil na 2:0, když za domácího brankáře dorazil vlastní hlavičku. Český kapitán Čermák přidal v 16. minutě třetí gól po Schickově chytrém "dloubáčku" za obranu.

V úvodu druhé půle mohl zvýšit Jankto, ale zamířil těsně vedle. Hosty pak podržel brankář Zima, který zblízka vychytal Djordjeviče. V závěru ještě Schick přízemní střelou těsně minul branku a nezkompletoval druhý kvalifikační hattrick za sebou.

Kvalifikace ME 2017 fotbalistů do 21 let v Podgorici:

Skupina 1:

Černá Hora - ČR 0:3 (0:3)

Branky: 6. z pen. a 9. Schick, 16. Čermák. Rozhodčí: Klossner - Zgraggen, Zürcher (všichni Švýc.). ŽK: Boljevič, Jovovič, Vico, Djordjevič, Lagator - Černý, Hubínek, Tetour.

Č. Hora: M. Kordič - Raspopovič, Kopitovič, Kartal (36. Boljevič), Vico - Lagator, Hočko - Jovovič, Kosovič (64. Jankovič), Mandič (36. Vusurovič) - Djordjevič. Trenér: Radonjič.

ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel - Hubínek, Trávník - Černý (63. Holzer), Čermák (76. Tetour), Jankto - Schick (81. Juliš). Trenér: Lavička.

1. ČR 8 6 2 0 24:7 20
2. Černá Hora 8 3 3 2 10:11 12
3. Belgie 6 4 0 2 9:4 12
4. Malta 7 1 2 4 3:15 5
5. Lotyšsko 6 1 2 3 9:10 5
6. Moldavsko 7 1 1 5 3:11 4