reklama

Postup Slovenska? Luhový: Ne. Na ty nejlepší nemáme

Slovensko musí pro postup porazit Itálii a doufat Slovensko musí pro postup porazit Itálii a doufat autor: Reuters
Dobiáš: Naše hra musí mít jiskru a život

Pretorie - Není to právě ideální atmosféra, v níž se nyní nachází slovenský fotbalový národní tým.

Po dvou nepřesvědčivých výkonech, které znamenaly na mistrovství světa remízu s Novým Zélandem a prohru s Paraguají neudržel nervy na uzdě i samotný trenér Vladimír Weiss, který vulgárně vynadal některým novinářům.

Čtěte také: Slovenský kouč Weiss řval na novináře:´Rozbiju ti hubu´

I on si je sílícího tlaku dobře vědom. Jeho svěřenci se chtěli v Jižní Africe poprat o postup, namísto toho jim zatím patří ve skupině F poslední místo a naději na kýžené osmifinále udrží jen možná výhra nad úřadujícím světovým šampiónem Itálií.

Skepse je navíc cítit nejen mezi fanoušky, ale i mezi některými fotbalovými experty.

"Podle mě je postup nereálný," tvrdí na stránkách Sport.sk Lubomír Luhový, mladší bratr bývalého československého reprezentanta Milana.

"Ukázalo se, že toto je naše maximum a na soupeře z top třídy jednoduše nemáme. Věřím ale, že v posledním zápase skupiny zanecháme lepší dojem. Mohli bychom hrát uvolněněji, ne tak křečovitě. Možná si už chlapci uvědomí, to bude zřejmě jejich poslední zápas na mistrovství a poperou se o dobrý výsledek," doplnil. 

Může být fotbal nudnější? Slovensko prohrálo s Paraguayí Může být fotbal nudnější? Slovensko prohrálo s Paraguayí Prohlédněte zde

Do poslední chvíle naopak věří například mistr Evripy z roku 1976 Karol Dobiáš. Je tu však jedno velké ale. Slováci musí radikálně zlepšit svůj herní projev.

"V naší hře musí být jiskra, život, lepší pohyb, více odvahy směrem dopředu a méně chyb vzadu. S takovým výkonem, jaký jsme předvedli proti Novému Zélandu a Paraguaji bychom neporazili nikoho," nebral si servítky.

Souhlasí s ním i Ladislav Jurkemik. I ten si totiž dobře všiml, že ani Italové nemají kdovíjak zářivou formu. Na turnaji obhájce mistrovského titulu zatím jen dvakrát remizoval.

"Italové zatím příliš neoslnili, šanci tedy máme. Střed pole a krajní obránci ale musí více podporovat útok. Nemůžeme přeci útočit jen se dvěma hráči," uzavírá Jurkemik.

reklama