reklama

Potíže s lístky na Euro. Fandové se nemohou registrovat

autor: Jakub Šafránek
Svaz přistupuje k problémům s objednávkami liknavě

Praha - Kolaps sekce, v níž se vstupenky objednávají, nefungující české rozhraní, problémy s aktivačním e-mailem.

Objednávkový proces lístků na fotbalové Euro 2012 je spuštěn teprve pár hodin a zájemci se už musejí potýkat s celou řadou problémů

Ty jim znepříjemňují nebo dokonce zabraňují, aby se zařadili do boje o živé sledování zápasů českého týmu.

Čtěte také:
Je tu Den D: UEFA přijímá objednávky lístků na Euro
Lístků na Euro je pro Čechy málo, svaz zabojuje o další
Poláci, Řekové a Rusové. Lepší los si Češi nemohli přát

Především je to kolaps objednávkové sekce na serveru UEFA.com, přes nějž vede pro většinu fanoušků jediná možnost, jak si lístky objednat. Poté zase nefungovalo české rozhraní. Dál než k registraci se tedy v mnohých případech příznivci nedostali.

"Víme o tom, že čeští občané server zahltili a vznikly nějaké problémy," potvrdil v dopoledních hodinách mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

OBRAZEM Takhle Češi v Černé Hoře vybojovali postup na Euro OBRAZEM Takhle Češi v Černé Hoře vybojovali postup na Euro Prohlédněte zde

"Kolem půl desáté dopoledne to spadlo, pak zase vše nešlo v českém jazyce, ale odpoledne už to snad mělo zase fungovat. My ale nemáme v Čechách nějakou kuchařku, jak by vše mělo fungovat. To je mezi UEFA a fanoušky. Ti se musí přihlásit a pak mají postupovat přesně podle pokynů daných na stránce. Víc jim v tuhle chvíli nemůžu poradit," dodal Kolář. 

S e-mailem na seznamu se nezaregistrujete

Při registraci však vyvstal další závažný problém.

Po požadované registraci přijde zájemci potvrzovací e-mail, v němž musí kliknout na aktivační odkaz, bez nějž není registrace úplná a funkční.

Jenže tento e-mail se lidem mající elektronickou poštu na portálu seznam.cz vůbec nezobrazí. Přitom velká část české populace má elektronickou poštu právě na tomto serveru.

"Po registraci prijde jenom prazdnej email, tohle nema uefa vychytaný. Taky se mi to stalo - na emailu od Seznamu," můžeme číst na internetových diskuzích.

Na jiných oblíbených portálech (např. centrum.cz, atlas.cz či gmail.com) uživatelé problémy nemají. "Proto jsem si změnil email na Google a už se to zobrazilo," doporučují si diskutující navzájem.

Jenže se objeví další překážka. "Teď je ale zase problém u toho, že když se chci na UEFA v sekci FAČR přihlásit pod přihlašovacími údaji, které jsem zadal, tak to nechce vzít."

OBRAZEM Takhle Češi v Černé Hoře vybojovali postup na Euro OBRAZEM Takhle Češi v Černé Hoře vybojovali postup na Euro Prohlédněte zde

Seznam.cz zaznamenal během pondělí od svých uživatelů řadu stížností. "Z fotbalového svazu se však neozval nikdo," potvrdil portál na dotaz Aktuálně.cz. "Problém spočívá ve špatném zobrazování, pokusíme se to vyřešit," sdělilo oddělení, které má elektronickou poštu na starost.

Příděl zhruba 3400 vstupenek se zdá českým fanouškům malý, navíc o šťastlivcích rozhodne los. Nakonec se však může stát, že řada příznivců nebude kvůli vzniklým potížím o ně moci bojovat vůbec.

reklama