reklama

Plzeň podepsala další dvě posily. Za Vrbou se vrací záložník Kolář, z Brna přichází Řezníček

Daniel Kolář Daniel Kolář autor: Milan Kammermayer
Bývalý fotbalový reprezentant Daniel Kolář se po necelém roce vrací do Plzně. Jednatřicetiletý ofenzivní záložník dnes podepsal s druhým týmem uplynulé ligové sezony dvouletou smlouvu. Dres Viktorie oblékne i Jakub Řezníček.

Plzeň - Fotbalisté Plzně dnes získali dvě posily. Na západ Čech se po necelém roce vrátil bývalý reprezentační záložník Daniel Kolář, který s druhým týmem uplynulé ligové sezony uzavřel dvouletou smlouvu. Na tři roky se Viktorii po přestupu z Brna upsal útočník Jakub Řezníček.

Pilař prodloužil smlouvu v Plzni do roku 2019, vicemistr se naopak loučí s Vůchem i Hromadou Pilař prodloužil smlouvu v Plzni do roku 2019, vicemistr se naopak loučí s Vůchem i Hromadou Čtěte zde

 "Je to jako vracet se domů. Velmi se těším i na fanoušky. Je to jeden z faktorů, proč jsem se vrátil. Doufám, že si spolu užijeme hodně hezkých chvil," uvedl Kolář.

Jednatřicetiletý ofenzivní záložník působil v Plzni od sezony 2008/09 a zažil s ní všechny čtyři mistrovské tituly i dva postupy do základní skupiny Ligy mistrů. Vloni v srpnu po nepovedeném vstupu Viktorie do sezony přestoupil do Gaziantepsporu spolu s Františkem Rajtoralem, který na jaře v Turecku spáchal sebevraždu.

V únoru Kolář v Gaziantesporu skončil a nyní zamířil zpět do Plzně, kam se od nové sezony vrací trenér Pavel Vrba, pod nímž zkušený ofenzivní záložník zažil ve Viktorii nejlepší léta.

"Několikrát už jsme spolu s trenérem mluvili. Známe se a víme, co od sebe čekat, takže se na obnovení spolupráce těším," podotkl Kolář. "Věříme, že zde Dan naváže na úspěchy, které s klubem zažil a velkou měrou se na nich podílel," doplnil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Kolář má v lize na kontě 285 utkání a 71 branek. Vedle Plzně působil i ve Slovácku, v Blšanech a ve Spartě. V reprezentaci odehrál 29 zápasů a dal v nich dva góly. Naposledy za národní tým nastoupil vloni v červnu na závěrečnou minutu duelu evropského šampionátu proti Turecku.

Z Brna přichází Řezníček

Řezníček nasbíral 224 ligových startů, ve kterých dal 56 gólů. To z něj dělá čtvrtého nejlepšího střelce mezi aktivními hráči po Davidu Lafatovi, Milanu Škodovi a Marku Bakošovi. Za sebou má angažmá v Příbrami, Mladé Boleslavi, Ružomberku, Českých Budějovicích a Spartě. Od července 2015 patřil Brnu, za které dal v této ligové sezoně sedm branek.

"Strašně moc se na angažmá ve Viktorce těším. Chtěl bych vyhrát titul a zahrát si evropské poháry, nejlépe Ligu mistrů," uvedl Řezníček. "Strašně moc se těším na fanoušky. Chtěl bych, aby chodili dál v takovém počtu, ve kterém chodili vždycky. I z pozice soupeře si tu atmosféru člověk užíval," doplnil bývalý mládežnický reprezentant.

"Přichází s pověstí střelce, v Brně se mu dařilo. Je to velmi kvalitní útočník, a když dostane prostor, umí soupeře potrestat. Věříme, že se mu u nás bude dařit," uvedl Šádek. "Jakub potvrzoval v Brně svoji vysokou kvalitu, v uplynulé sezoně si přes nevýrazné výsledky Zbrojovky připsal sedm branek. Plzeň je pro něj další výzvou, věřím, že se dokáže prosadit," dodal Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.​

Kolář s Řezníčkem se stali druhou a třetí letní posilou Viktorie. Před nimi získala Plzeň chorvatského záložníka Diega Živuliče.

reklama