reklama

Potvrzeno, Kaya odešel ze Sparty na hostování do Galatasaraye

Sparta - Zbrojovka Brno: Semih Kaya Sparta - Zbrojovka Brno: Semih Kaya autor: Milan Kammermayer
Turecký obránce Semih Kaya odešel z pražské Sparty na půlroční hostování do Galatasaraye, odkud před rokem a půl na Letnou přestoupil. Istanbulský klub má podle webu Sparty i opci na přestup sedmadvacetiletého fotbalisty.

Kaya v létě 2017 patřil k hlavním hvězdám takzvané internacionalizace Sparty a měl být pilířem defenzivy. Také se údajně stal nejlépe placeným hráčem české ligy, podle médií si měsíčně vydělal přes tři miliony korun.

Zkušený stoper ale ve Spartě nenaplnil vysoká očekávání a i kvůli zraněním odehrál jen 21 soutěžních utkání. Na podzim nastoupil v lize desetkrát, od říjnového prohraného zápasu v Olomouci se už na hřiště nedostal.

Kaya strávil v Galatasarayi téměř celou kariéru. Ve 202 soutěžních zápasech vstřelil pět branek a pomohl ke třem mistrovským titulům a třem domácím pohárům. Za tureckou reprezentaci nastoupil třiadvacetkrát.

Přestupy: Slavia pustila Zeleného, Karviná získala chorvatského reprezentanta Přestupy: Slavia pustila Zeleného, Karviná získala chorvatského reprezentanta Prohlédněte zde

reklama