reklama

Petrouš zůstává, vedení Slavie se omluvilo za ostudu

Fotbalová Slavie má nyní k úsměvům daleko. Její krize v pondělí vyvrcholila nejhorším debaklem v historii klubu. Fotbalová Slavie má nyní k úsměvům daleko. Její krize v pondělí vyvrcholila nejhorším debaklem v historii klubu. autor: CPA - Eduard Erben
Vedení fotbalové Slavie se rozhodlo neučinit po debaklu s Teplicemi (0:7) žádné personální změny.

Praha - Michal Petrouš přes mizerný start do sezony Gambrinus ligy korunovaný domácím debaklem 0:7 s Teplicemi zůstává koučem fotbalové Slavie. Takový je verdikt, který po jednání s trenérem i jednotlivými hráči ve středu vyneslo vedení klubu.

"K žádným personálním změnám v tuto chvíli klub přistupovat nebude. Složení realizačního týmu se pro následující zápasy nemění," uvedl v prohlášení zvěřejněném na oficiálním webu klubu generální ředitel Jaromír Šeterle.

"Rádi bychom se omluvili široké slávistické veřejnosti, všem věrným a oddaným fanouškům i partnerům SK Slavia Praha za nedůstojný průběh a výsledek pondělního utkání," prohlásil dále šéf "sešívaných".

"Plně si uvědomujeme oprávněnou nespokojenost a obrovské rozčarování našich příznivců s výkonem na hřišti, který nebyl hoden jména Slavie a který je neslučitelný s bohatou tradicí a odkazem legendárních hráčů nejstaršího českého klubu," dodal Šeterle.

Spraví si červenobílí chuť?

Slavia, která v úvodních pěti kolech ligy získala pouhé čtyři body a dělí se s Bohemians 1905 při skóre 5:13 o 13. příčku tabulky (viz zde), se pokusí napravit si reputaci už v sobotu, kdy jede na hřiště nováčka ze Znojma.

Ten ale na rozdíl od "sešívaných" v posledních zápasech vykazuje zlepšenou formu. Po dobrém zápase s Plzní, ve kterém Znojmo nakonec padlo 0:1, totiž Moravané vybojovali cenou remízu 5:5 s Jabloncem.

Pokud by Slavia tedy selhala i zde, je pravděpodobné, že by se muselo vedení klubu znovu sejít a nastalou situaci řešit razantěji.

reklama