reklama

Potvrzeno: Šírl se stává novou posilou Mladé Boleslavi

Obránce Zenitu Radek Šírl se přetlačuje s Anri Chagušem z BATE Borisov ve třetím mkole Ligy mistrů. Obránce Zenitu Radek Šírl se přetlačuje s Anri Chagušem z BATE Borisov ve třetím mkole Ligy mistrů. autor: Václav Rojík
Nikdo mě neodrazoval. Chci s Boleslaví uspět, říká

Mladá Boleslav -  Po dlouhých osmi letech se český obránce Radek Šírl vrací do české Gambrinus ligy.

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad, který se s ruským celkem nedávno domluvil na předčasném ukončení spolupráce se totiž v úterních dopoledních hodinách upsal Mladé Boleslavi. Tam by pak měl působit až do června roku 2012.

"Zájem z Mladé Boleslavi byl dlouhodobější a když jsem za posledních osm měsíců v Petrohradu nic nenahrál, rozhodnutí bylo jasné, že se vrátím do Česka a konkrétně se domluvím s Boleslaví. O přestupu do Boleslavi jsem se bavil především s Miroslavem Millerem, se kterým jsem začínal v Rudné," uvedl Šírl pro oficiální stránky klubu.

„Nikdo mě neodrazoval a mám velkou chuť hrát a něco s Mladou Boleslaví dokázat," doplnil.

Čtěte také: Šírl opouští po osmi letech Zenit. Bude hrát v Čechách

Šírla přivedl do ruské ligy kouč Vlastimil Petržela, který ho znal ze společného působení v Bohemians. Rodák z Prahy pak v dresu Zenitu vyhrál titul pro vítěze ruské ligy, Pohár UEFA nebo Superpohár.

"Zdravotně jsem naprosto v pořádku, absolvoval jsem bez úlev kompletní přípravu s prvním petrohradským týmem, jenom mně chybí momentálně herní praxe a tak možná chvilku potrvá, než se dostanu do zápasového rytmu. Věřím, že to nebude trvat dlouho,"

Později však doplatil na zdravotní problémy, kvůli nimž vypadl jak ze základní sestavy, tak i z národního týmu. Po konzultaci s trenéry se pak rozhodl minulý týden na předčasném ukončení smlouvy a návratu do české nejvyšší soutěže.

reklama