Povinnost splněna. Češi porazili Maltu, ale sen o MS je pryč

FOTO Na maltském oraništi Čechy triumf hodně bolel
Čtyři branky vstřelili Češi v této kvalifikaci poprvé. Než se ale takto dostal Tomáš Pekhart ke své gólové tečce...
... Museli hosté podstoupit s fotbalovým trpaslíkem těžkou bitvu...
...Která i dost bolela, tak jako na tomto snímku Tomáše Hübschmana.
Ten si ale spravil náladu hned v úvodu, když svojí první reprezentační trefou český defenzivní štít poslal hosty do vedení.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 10. 2013 21:21
Čeští fotbalisté vyhráli na Maltě 4:1, ale stejně už nemohou projít na MS 2014.

Malta - Čeští fotbalisté splnili povinnost a vyhráli na Maltě 4:1. Ale ani tato výhra jim nepomůže živit naději na postup na MS 2014 v Brazílii.

Ještě sice mohou teoreticky získat druhé místo ve skupině, když v posledním utkání porazí Bulharsko a Dánové nevyhrají doma nad Maltou, ale i tak budou mít případně nejméně bodů ze všech celků na druhém místě ve skupinách.

To znamená, že i tak by do baráže nepostoupili. Rozhodla o tom výhra Islandu nad Kyprem 2:0. Více o dalších kvalifikačních zápasech ZDE!

O góly Čechů na Maltě se postarali Hübschman, Lafata, Václav Kadlec a Pekhart, za domácí pak dlouhodobě nejlepší maltský fotbalista Mifsud.

Hübschman dal premiérový gól v reprezentaci

Start do utkání se svěřencům trenéra Pešiceho povedl famózně. Plašil ve 3. minutě narazil Hübschmanovi, který i s přispěním tyče dostal balón do brány a dal tak premiérový gól v reprezentaci.

Poté musel Čech dvakrát zasahovat proti Mifsudovi, který se dostal před českého gólmana sám, ale opora Chelsea potvrdila kvality a míč lapila.

Naopak v 33. minutě Rajtoral nacentroval z pravé strany přesně na hlavu Lafaty, který přidal druhý gól. Do přestávky tak šel favorit se slušným náskokem.

Do druhé půle ale nastoupila lépe Malta. Už ve 47. minutě se po zaváhání Sivoka radoval Mifsud, které ho perfektně našel Briff, a Čecha prostřelil.

Sivok se v závěru vykartoval

Hosté ale odpověděli bleskově. Lafata na druhé straně špatně trefil halfvolej, ale ideálně tím nahrál Kadlecovi, který patičkou vrátil Čechům dvougólový náskok. Vzápětí mohl útočník Frankfurtu přidat další trefu, ale sudí nesprávně odmávl ofsajd.

Po prostřídání na obou stranách v závěru přeci jen přišel další český gól. V poslední minutě zápasu ho dal Pekhart hlavou.Češi tak zažili nejproduktivnější večer v kvalifikaci, protože před zápasem měli na kontě jen osm gólů. Na Maltě dali rovnou čtyři.

Sivok v posledních minutách zápasu také dostal druhou žlutou a v posledním utkání s Bulharskem tak nebude moci nastoupit.

Utkání kvalifikace fotbalového MS 2014:

Malta - ČR 1:4 (0:2)

Branky: 47. Mifsud - 3. Hübschman, 34. Lafata, 51. V. Kadlec, 90. Pekhart. Rozhodčí: Jug - Ahar, Stančin (všichni Slovin.). ŽK: Mifsud - Sivok. Diváci: 9000.

Malta: Haber - Camilleri (80. P. Fenech), Caruana (57. Agius), Dimech, A. Muscat - Mintoff, Briffa, R. Muscat, Failla (87. R. Fenech) - Cohen - Mifsud. Trenér: Ghedin.

ČR: Čech - Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec - Hübschman - Dočkal, Hušbauer, Plašil - V. Kadlec (73. Pekhart, 90.+3 Vaněk), Lafata (85. Jiráček). Trenér: Pešice.

1. Itálie 9 6 3 0 17:7 21
2. Bulharsko 9 3 4 2 14:8 13
3. Dánsko 9 3 4 2 11:12 13
4. Česko 9 3 3 3 12:9 12
5. Arménie 9 4 0 5 10:11 12
6. Malta 9 1 0 8 5:22 3