reklama

Poznali se v reprezentaci, teď potřebuje jejich pomoc. Gebre a spol. pomohou vážně nemocnému příteli

Vladimír Mikuláš. Vladimír Mikuláš. autor: Futsal za život
Česká fotbalová reprezentace v čele s Theem Gebre Selassiem nebo Tomášem Sivokem vyzve kolegy z futsalového národního týmu. Výtěžek z chomutovské exhibice pomůže vážně nemocnému Vladimíru Mikulášovi, který ještě před nedávnem působil jako fyzioterapeut obou reprezentačních týmů. Za vším stojí projekt Futsal za život, který se snaží všemožnými způsoby najít finance pro svého kamaráda.

Praha - Česká fotbalová reprezentace se spojila s tou futsalovou, aby pomohla svému kamarádovi Vladimíru Mikulášovi. Bývalý fyzioterapeut obou národních týmů totiž trpí vážnou nemocí. 

Noční můra jménem ALS. Nemoci, kterou trpí Čišovský, statečně vzdoruje i fyzioterapeut futsalistů Noční můra jménem ALS. Nemoci, kterou trpí Čišovský, statečně vzdoruje i fyzioterapeut futsalistů Čtěte zde

Muž, který si oblíbil východoasijská bojová umění a jógu, totiž trpí zákeřnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), tedy nemocí, která trápí bývalého plzeňského obránce Mariána Čišovského. 

Mikulášovi kamarádi tedy vytvořili transparentní konto, na které může poslat finanční podporu kdokoli. Jenže přátelé otce dvou malých dvojčat bojují se stejně jako oblíbený fyzioterapeut nevzdávají.

Projekt Futsal za život, který Mikuláše vytrvale podporuje, totiž v Chomutově uspořádal charitativní utkání mezi českou fotbalovou a futsalovou reprezentací. Zápas se odehraje v pondělí 12. června od 18:30 v Městské sportovní hale.

Inspirace v AC Milán?

"Pokud si dobře pamatuji, tak podobné charitativní utkání se událo v Itálii v devadesátých letech, tehdy hrála futsalová reprezentace proti fotbalovému AC Milán," vzpomíná Petr Fousek, člen Komise futsalu UEFA a člověk, který na začátku června kandidoval na předsedu FAČR.

Gebre Selassie se trefil proti Hoffenheimu, divokou přestřelku ale Brémy nezvládly Gebre Selassie se trefil proti Hoffenheimu, divokou přestřelku ale Brémy nezvládly Čtěte zde

Z fotbalové reprezentace přislíbili účast hráči v čele s Theem Gebre Selassiem z Brém, Tomášem Sivokem z Burspasporu nebo Markem Suchým z Basileje. V současnosti tři nejúspěšnější kluby v Česku budou reprezentovat Milan Škoda, Tomáš Koubek a Michal Krmenčík.

Fotbaloví reprezentanti se tak do Chomutova přesunou téměř okamžitě po příjezdu z Norska, kde dnes večer hrají kvalifikaci o postup na mistrovství světa.

"Do Chomutova se těším, jelikož utkání se koná pro dobrou věc, to považuji za podstatné. Futsal jako takový jsem zatím nehrál, pouze jako zpestření zimní přípravy v klubu, či ještě ve škole při tělocviku," vysvětluje Gebre Selassie.

"Neúčast nemůžeme hráčům vytýkat, protože většina už měla domluvenou dovolenou na neděli nebo jim dokonce už začíná příprava. I tak se můžeme těšit na nabitý kádr fotbalistů, kterým touto cestou chci poděkovat. Ve svém volnu jedou podpořit Vláďu," děkuje trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann, který byl jedním ze strůjců charitativního zápasu.

Exhibičního utkání se totiž původně měl zúčastnit i Daniel Pudil z druholigového anglického Sheffieldu. Jednatřicetiletý obránce, který už téměř pět let působí v Anglii, ale poslal parádní omluvenku.

Obrovský respekt pro Daniel Pudil! Hráč Sheffield Wednesday FC sice do Chomutova nemůže dorazit, ale poslal Vladimír Mikuláš tento vzkaz.Děkujeme!

Zveřejnil(a) FUTSAL ZA ŽIVOT dne 08. Červen 2017
reklama