reklama

Italové jsou větší profesionálové než my, myslí si Pulpit

Andrea Pirlo (vlevo) je podle Martina Pulpita stále největší hrozbou italského výběru. Andrea Pirlo (vlevo) je podle Martina Pulpita stále největší hrozbou italského výběru.
Vrcholem právě skončené fotbalové sezony z hlediska reprezentace bude kvalifikační utkání o postup na MS 2014 do Brazílie proti Itálii. Obdivovatel italského fotbalu Martin Pulpit se na zápas těší.

Praha - Utkání sezony pro českou fotbalovou reprezentaci se blíží, v pátek na pražské Letné nastoupí proti Rosickému a Čechovi silná Itálie.

Fotbalový trenér Martin Pulpit, minulý týden vyhozený z Baníku Ostrava, je obdivovatelem italského fotbalu, Serie A a především Interu Milán, proto si zápas nenechá ujít.

"Ještě nevím, jestli se vypravím přímo na Letnou, nebo budu sledovat zápas v televizi, protože můžu mít nějakou schůzku kvůli příštímu angažmá. Ale rozhodně se na ten zápas těším a budu ho napjatě sledovat. Má být vyprodáno, určitě bude fantastická atmosféra," těší se Martin Pulpit.

O vítězi rozhodne hlava

Posezonní kvalifikační termín je podle Pulpita pro hráče hodně těžký.

"Po náročných zápasech bude rozhodovat hlava. Jak budou hráči nastavení. Většina z nich za sebou má těžkou sezonu se spoustou zápasů v domácí soutěži, evropských pohárech i v reprezentaci. Mám dojem, že Italové dokáží být v tomto směru většími profesionály než naši hráči, i když se to s počtem našich hráčů v kvalitních zahraničních klubech také zlepšuje," myslí si.

Podle obdivovatele italského fotbalu tamní reprezentace v minulých letech stagnovala, ale už se opět vrátila mezi nejsilnější světové celky.

"Je pravda, že v 80. a 90. letech byla italská Serie A možná nejlepší světovou soutěží. Hrály tam světové hvězdy, kluby vyhrávaly evropské soutěže. To se i vlivem ekonomiky změnilo. Ale možná na tom trochu vydělala reprezentace, když v domácí soutěži nastupuje více hráčů s italským pasem," tvrdí.

Pirlo mě nepřestává udivovat

V konfrontaci s anglickou, španělskou ligou či aktuálně Bayerem a Dortmundem vychází podle Pulpita italské kluby hůře.

"Každopádně ale není italská liga snadnou soutěží. Pořád je to podle mě nejtěžší soutěž na vyhrávání zápasů. To potvrdil i José Mourinho, když byl v Interu. Z hlediska taktiky a discipliny jsou zápasy velmi vyrovnané a i první tým má hodně práce s posledním," upozorňuje na specifičnost Serie A Pulpit.

V samotném kvalifikačním utkání vidí jako mírného favorita Italy.

"Ale to nemusí nic znamenat. Vyhrát se českému týmu může podařit. Každopádně jsem zvědav na jednoho hráče. Tím je Andrea Pirlo. Ten mě ve svých 34 letech nepřestává udivovat. Stále patří na svém postu mezi nejlepší světové hráče. Na něho a jeho režisérské schopnosti, přihrávky, střelbu a standardní situace si budeme muset dávat extrémní pozor," nabádá.

Přijede se podívat Zeman?

Pulpit každý rok vyrazí na zápas italské Serie A, kde by jednou třeba jako asistent známého trenéra Zdeňka Zemana rád pracoval.

Se Zdeňkem Zemanem před pátečním zápasem ve spojení nebyl, takže ani neví, jestli se na Letnou přijede podívat.

"Naposledy jsem s ním mluvil v prosinci, kdy jsem se byl podívat na zápas AS Řím v Sieně. Tehdy otočili zápas z 0:1 na 3:1. Už tehdy ale bylo cítit, že to má v AS Řím těžké. Teď mu ještě rok poběží smlouva a hledá si angažmá. Uvidíme, jestli bude mít čas a chuť na Letnou přijet," říká Pulpit.

reklama