reklama

Předvolební boj: Rajchl dává delegátům lístky na Barcu

Jindřich Rajchl Jindřich Rajchl autor: ČTK
Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen

Praha - Před páteční mimořádnou Valnou hromadou české fotbalové asociace (FAČR), na níž se bude volit nový předseda po Ivanu Haškovi, to začíná pořádně vřít.

Postaral se o to současný místopředseda FAČR a hlavní favorit na zvolení do funkce předsedy Jindřich Rajchl, který si "kupuje" hlasy delegátů valné hromady.

Podle deníku Sport jim rozdával vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň v základní skupině proti FC Barcelona (1. listopadu).

Rajchl se tak dopustil podobného počínání jako současný zastupující předseda FAČR Dalibor Kučera. 

Čtěte také:
Šéf Plzně se obul do Pelty. Podle něj je to podpásovka

Ten se před dvěma lety ocitl v podezření, že prostřednictvím nastrčené firmy sponzoroval oddíly, které mu pomohly ke zvolení 1. místopředsedou asociace.

Rajchlovým protikandidátem bude pravděpodobně jen majitel FK Jablonec Miroslav Pelta. Ten je zase trnem v oku veřejnosti kvůli jeho prohlášení o "cinklém jaru" z jeho působení sportovního manažera v pražské Spartě.

Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen

Ve fotbalovém zákulisí se také mluví o tom, že by v pátek ke zvolení nového předsedy vůbec nemuselo dojít.

Dalibor Kučera Dalibor Kučera Foto: Jiří Šidliák

V případě volby předsedy ve třetím kole nemůže podle nových stanov, které byly schváleny na červnové valné hromadě, volit předsedu komora, jež nenavrhla žádného kandidáta.

A to je v tomto případě moravská komora. Proto by její delegáti mohli bojkotovat hlasování už v prvním kole.

"Ani jedna z komor nesmí být vyšachována. Pokud s tím nic neuděláme, dovedu si představit, že bude moravská komora volby bojkotovat a hlasovat se vůbec nezačne. Pokusím se svolat mimořádný výkonný výbor a domluvit se na změně volebního řádu," nechal se minulý týden slyšet Kučera.

"Český fotbal musí mít nového předsedu. Nechci být zastupujícím předsedou dalších dvacet let," dodal zastupující předseda a zároveň místopředseda za Moravu.

reklama