Van Gaal začal v Manchesteru porážkou, Arsenal vydřel výhru

16. 8. 2014 15:34
Premier League začala prvním velkým překvapením. Manchester United na Old Traford prohrál se Swansea.
Juan Mata a Wayne Rooney mají hned na úvod problém. Manchester United prohrál se Swansea. | Foto: Reuters

Manchester - Bony Wilfried odehrál 77 minut a gól nedal. O vše se postarali jeho spoluhráči a Swansea tak hned na úvod Premier League obrala o body jednoho z největších favoritů. Na půdě Manchesteru United zvítězila 2:1.

Trenér Louis van Gaal tak na lavičce Manchesteru premiéru nezvládl, Manchester přitom v přípravě všech šest zápasů vyhrál.

"Je to obrovské zklamání, protože jsme nebyli schopni do zápasu přenést to, na čem jsme pracovali v přípravě. Mrzí mě to hlavně kvůli fanouškům," řekl po utkání Van Gaal, který se United ujal po zisku bronzových medailí na MS s Nizozemskem.

"Hráli jsme hodně nervózně a dělali jsme hodně špatných rozhodnutí. Nehráli jsme jako tým, což je moje zodpovědnost," dodal.

Že to United nebudou mít jednoduché, ukázal už první poločas, který Swansea gólem Ki Sung-Yonga vyhrála 1:0. Po změně stran sice porohového kopu vyrovnal nůžkami Rooney a následně mohl urvat i vedení, jenže trefil z přímého kopu jen spojnici břevna a tyče.

A tak dvacet minut před koncem vzal Manchesteru body ránou z vápna Sigurdsson.

"Měli jsme více šancí, ale to nic neznamená. Rozhodují góly a my za stavu 1:1 ten rozhodující nedali, zatímco soupeř ano. A protože jsme nehráli jako tým, tak jsme prohráli," dodal Van Gaal.

Arsenal rozhodl v nastavení

Naopak Arsenal na úvod nové sezony začal vydřeným vítězstvím, když doma porazil Crystal Palace 2:1 gólem Ramseyho v nastavení. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický to sledoval jen na lavičky náhradníků Arsenalu.

Kanonýři se těžko dostávali do šance, zatímco hosté se prosadili hned z první šance. Hangeland se trefil po rohovém kopu a dal svůj první gól po čtyřech letech. Také Arsenalu po změně stran pomohla standardní situace v podání nové posily Sáncheze. Chilský útočník našel dlouhým centrem Koscielného, který srovnal.

Když už se zdálo, že si oba celky rozdělí po bodu, přišel závar Arsenalu, Debuchyho střelu vyrazil brankář jen k Ramseymu a ten zařídil jubilejní 100. vítězství na Emirates Stadium.

Vynikající debut v Premier League prožil dvacetiletý stoper Tottenhamu Eric Dier. Nejen že pomohl udržet čisté konto na hřišti West Hamu, přestože Hotspur hrál od 29. minuty v oslabení, navíc v nastavení jediným gólem rozhodl o vítězství 1:0. Kohoutům k výhře pomohlo i to, že domácí Noble neproměnil pokutový kop. West Ham dohrával poslední půlhodinu rovněž o deseti.