reklama

Překvapení v Teplicích. U týmu skončil trenér Ščasný

Zdeněk Ščasný Zdeněk Ščasný autor: CPA Eduard Erben
Pár dní před startem jarní části fotbalové ligy skončil v Teplicích trenér Zdeněk Ščasný.

Teplice - Fotbaloví fanoušci v Teplicích zažívají šok. Pár dní před startem jarní části Synot ligy tu po dvou a půl letech skončil hlavní trenér Zdeněk Ščasný. Klub to dnes zveřejnil na svých webových stránkách. Další informace má sdělit až na čtvrteční tiskové konferenci.

Ščasný do Teplic přišel v říjnu 2012. Po první sezoně, ve které musel odvracet hrozbu sestupu, zaznamenal s týmem velký výkonnostní vzestup a v ročníku 2013/14 patřili Severočeši k předním týmům v lize. Na podzim útočili i na čelo tabulky, nakonec obsadili páté místo.

V úvodu této sezony však Teplice zasáhlo úmrtí ředitele Františka Hrdličky, což ovlivnilo i výkony na hřišti. Ščasný se navíc s novým vedením dostával do sporů.

"Po úmrtí pana Hrdličky se začala měnit atmosféra v klubu. Postupně to přerostlo až v nepřátelství. Snažil jsem se to řešit s vedením. Dal jsem si horizont, že v takové atmosféře nechci vstoupit do ligy. Čekal jsem do poslední chvíle, ale když nepřišla změna, musel jsem skončit," řekl ČTK Ščasný s tím, že nešlo o impulzivní rozhodnutí, které by se zrodilo v posledních dnech.

"Vím, že jsem v tomto směru asi komplikovaný člověk, ale když se pro něco rozhodnu, tak na tom trvám. Několikrát jsem byl ubezpečen, že dojde ke změně, ale ta nepřicházela. Proto jsem to vyřešil svým odchodem. Zrálo to ve mně dlouho," doplnil bývalý trenér Sparty, Mladé Boleslavi, Debrecínu či Panathinaikosu Atény.

Odchod z klubu ho mrzí především kvůli hráčům. "Mrzí to hodně. Pocítil jsem to hlavně při loučení s hráči," dodal sedmapadesátiletý kouč, který i přes podzimní problémy přezimoval s týmem na šesté příčce se ztrátou pěti bodů na pohárové pozice.

Jméno nového trenéra mají Teplice oznámit v nejbližších dnech. Už v sobotu je čeká první jarní ligové utkání s Ostravou. V tabulce jim po 16 kolech patří šesté místo.

reklama