Čech se vrátil do branky Chelsea, vychytal výhru i nulu

Aktualizováno 10. 1. 2015 21:11
Reprezentační brankář Petr Čech podruhé v sezoně nastoupil k utkání anglické ligy v základní sestavě Chelsea a pomohl jí k výhře 2:0 nad fotbalisty Newcastlu.
Petr Čech z Chelsea slaví výhru
Petr Čech z Chelsea slaví výhru | Foto: Reuters

Londýn - Reprezentační brankář Petr Čech podruhé v sezoně nastoupil k utkání anglické ligy v základní sestavě Chelsea a pomohl jí k výhře 2:0 nad fotbalisty Newcastlu. "Blues" se osamostatnili v čele tabulky a mají k dobru dva body na Manchester City, který remizoval na hřišti Evertonu 1:1.

První šanci musel Čech likvidovat v 21. minutě, Gouffranův tvrdý přímý kop dokázal vyrazit před sebe. Nevyzrál na něj ani o chvíli později přízemní střelou Cabella, po Sissokově pokusu mu pomohla branková konstrukce.

Gólman Krul, který se do sestavy Newcastle vrátil po zranění, inkasoval hned z první střely "Blues" na bránu. Ivanovič poslal uvnitř šestnáctky přihrávku na volného Oscara, který vstřelil čtvrtý gól v sezoně.

Brazilský reprezentant si v zápase připsal také asistenci a v 59. minutě dopomohl Costovi ke zdvojnásobení náskoku. Costa se stal prvním hráčem Chelsea v historii, který má po 21 ligových kolech na kontě 15 branek.

Citizens v Evertonu remizovali

V prvním poločase utkání mezi Evertonem a Manchesterem City vyslal jedinou střelu mezi tři tyče domácí Lukaku. Hart ji zneškodnil a Coleman z dorážky nastřelil pouze břevno. V 74. minutě se do vedení dostali "Citizens", Silvovu tečovanou střelu za Roblesova záda hlavou dorazil Fernandinho.

Hosté ale těsný náskok dlouho neudrželi, o čtyři minuty později Baines nacentroval na Naismithe a skotský reprezentant taktéž hlavou vyrovnal. Ke třem bodům nepomohl hostům ani střídající Agüero, který se vrátil po zranění kolena. "Citizens" alespoň prodloužili neporazitelnost na dvanáct ligových duelů.

"Prvních 25 minut je velmi důležitých, pokud v nich skórujete, hraje se pak úplně jiný zápas. Nám se to nepovedlo a Everton to do druhého poločasu nakoplo. V posledních 35 minutách to byla velmi vyrovnaná hra," řekl trenér druhého celku tabulky Manuel Pellegrini.

Tottenham dopustil obrat

Harry Kane potvrdil formu v utkání Tottenhamu na hřišti Crystal Palace a ve 49. minutě otevřel skóre. Člen kádru anglické reprezentace do 21 let vstřelil v posledních šesti utkáních šest gólů.

Crystal Palace vedl poprvé v utkání Premier League trenér Alan Pardew a jeho svěřenci mu připravili úspěšný start nového angažmá, protože zápas otočili. V 69. minutě po faulu Stambouliho s přehledem proměnil penaltu Dwight Gayle a podruhé Llorise překonal o 11 minut později Jason Puncheon.

"Orli" po osmi zápasech bez výhry získali tři body a z předposledního 19. místa poskočili na patnácté. Tottenham naopak poprvé po šesti zápasech nebodoval.

O výhře Liverpoolu rozhodl Markovič

Srbský fotbalista Markovič rozhodl prvním gólem v Premier League o výhře Liverpoolu 1:0 v Sunderlandu. "Reds" bodovali popáté v řadě, zato Sunderland z posledních čtyř utkání získal jediný bod.

Bývalý hráč Benficy Lisabon Markovič v 8. minutě zblízka překonal gólmana Pantilimona. Dvacetiletý záložník mohl zvýšit náskok Liverpoolu v 29. minutě, střelou z voleje ale trefil břevno. Do jediné větší šance se domácí dostali v 52. minutě, Johnsonův pokus však skončil také na brankové konstrukci.

Liverpool vedení nenavýšil, přestože od 49. minuty hrál soupeř po Bridcuttově vyloučení v deseti, a podruhé za sebou vyhrál v lize venku 1:0. "Předvedli jsme vynikající týmový výkon. Kontrolovali jsme hru, jediným zklamáním je, že jsme nedali více branek," řekl kouč vítězného týmu Brendan Rodgers pro BT Sport.

West Ham vedl na hřišti Swansea od 43. minuty zásluhou útočníka Carrolla. V 74. minutě však hlavičkoval na branku Gomis a jeho pokus si srazil do vlastní sítě Noble. Stav 1:1 už se nezměnil.