Manchester United zachránil bod až v nastaveném čase

8. 2. 2015 19:54
Fotbalisté Manchesteru United propásli šanci vrátit se na třetí místo anglické ligy, když až v 92. minutě zachránili na hřišti West Hamu remízu 1:1.
Daley Blind vystřelil Manchesteru United na West Hamu remízu 1:1
Daley Blind vystřelil Manchesteru United na West Hamu remízu 1:1 | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United propásli šanci vrátit se na třetí místo tabulky anglické ligy a nakonec byli po zápase na hřišti West Hamu rádi za remízu 1:1. S londýnským klubem totiž ještě v 90. minutě prohrávali a teprve ve druhé minutě nastavení odvrátil nezdar nizozemský reprezentační obránce Daley Blind.

Přitom svěřenci jeho krajana Louise van Gaala prohráli z posledních 14 duelů jen jediný, jenže dnes neměli svůj den. Domácí měli víc šancí a ekvádorský střelec Enner Valencia donutil Davida de Geu v brance United ke dvěma parádním zákrokům. Senegalec Cheikhou Kouyaté byl navíc na začátku druhé půle se svým průnikem úspěšnější.

Na druhé straně zmařili příležitosti Radamel Falcao i Robin van Persie. Až Blind při závaru před brankou spasil Manchester ranou z hranice šestnáctky. Myšlenky na obrat vzaly za své krátce po vyrovnání, po němž byl po druhé žluté kartě vyloučen zadák Rudých ďáblů Luke Shaw.