Chelsea i Arsenal musely otáčet, Citizens jsou druzí

6. 10. 2012 17:58
Obhájci titulu v Premier League, fotbalisté Manchesteru City, porazili v 7. kole na domácím hřišti Sunderland a v tabulce se posunuli na průběžné druhé místo o bod za Chelsea.
Fernando Torres z Chelsea překonává brankáře Norwiche Johna Ruddyho
Fernando Torres z Chelsea překonává brankáře Norwiche Johna Ruddyho | Foto: Reuters

Manchester - Obhájci titulu v Premier League, fotbalisté Manchesteru City, porazili v 7. kole na domácím hřišti Sunderland 3:0 a v tabulce se posunuli na průběžné druhé místo.

Sunderland tak utrpěl svou první porážku v novém ročníku soutěže, dosud jedinými neporaženými týmy tak jsou právě už jen Manchester City a Chelsea.

Tým Petra Čecha bez problémů deklasoval Norwich 4:1, přestože chvíli musel dohánět jednobrankovou ztrátu.

Citizens rozhodli o výhře už v 5. minutě

Citizens, kteří se ve středu na svém stadionu protrápili k remíze 1:1 v lize mistrů proti Dortmundu, měli tentokrát nad svým soupeřem navrch od úvodních minut.

Už v 5. minutě otevřel skóre parádním gólem srbský obránce Alexandar Kolarov, který zakroutil levačkou míč do brány, ačkoli stál zhruba metr od rohu pokutového území.

Kolarov byl i u druhého gólu Citizens, v 60. minutě si po autovém vhazování narazil míč se Silvou, od brankové čáry odcentroval přímo na nohu střídajícího Sergia Agüera, který střelou k tyči nedal brankáři Mignoletovi šanci.

Reprezentační brankář Belgie inkasoval potřetí v 89. minutě, když po trestném kopu Jamese Milnera přizvednul hlavou míč mimo jeho dosah jeho spoluhráč Craig Gardner.

Chelsea se povedl rychlý obrat

Zápas v Chelsea se zpočátku nevyvíjel podle předpokladů. Brankář Petr Čech inkasoval už v 11. minutě po střele Holta.

Domácí však skóre rychle otočili. Za pouhé tři minuty vyrovnal hlavou Torres a další dvě branky přidali ještě do přestávky Lampard s Hazardem. V poklidném závěru pak čtvrtou trefou završel skóre Ivanovič.

Šťastné střídání Walcotta

Otáčet nepříznivý stav musel také Arsenal, který v londýnském derby s West Hamem prohrával od 21. minuty, kdy se trefil Diame.

Bitvu tabulkových sousedů srovnal čtyři minuty před přestávkou po přihrávce Podolskiho Giroud.

V 61. minutě poslal kouč Wenger na hřiště místo Gervinha Walcotta a o čtvrt hodiny později mohl svůj tah velebil. Právě Walcott se totiž postaral o vítěznou branku ´Kanonýrů´. Pojistku pak v 83. minutě přidal Cazorla.

Arsenal se se dvanácti body posunul na pátou příčku, West Ham je osmý.

V překvapivě výborném tažení pokračuje West Bromwich, jemuž patří po vítězné přestřelce 3:2 s Queens Park Rangers čtvrté místo.