Čech vychytal Chelsea vítězství nad Manchesterem City

27. 10. 2013 19:15
Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem zdolali ve šlágru 9. kola anglické ligy Manchester City 2:1 a udrželi druhé místo tabulky.
Chelsea - Manchester City, domácí slaví gól
Chelsea - Manchester City, domácí slaví gól | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem zdolali ve šlágru 9. kola anglické ligy Manchester City 2:1 a vrátili se zpět na druhé místo tabulky před Liverpool.

Stejným výsledkem skončilo také derby Sunderlandu s Newcastlem. Domácí si tak připsali první výhru v nové sezóně.

Doma triumfoval také Tottenham, který porazil 1:0 Hull, jedinou domácí ztrátu nedělního programu tak zaznamenala Swansea. Ta remizovala 0:0 s West Hamem.

Čech chytal za Chelsea již 445. zápas

Reprezentační brankář Čech si připsal 445. start za Chelsea a dostal se na šesté místo klubových tabulek, o které se dělí s bývalým anglickým reprezentantem Dennisem Wisem.

Z aktivních spoluhráčů jsou před ním John Terry (587) a Frank Lampard (621), rekord drží Ron Harris se 795 starty za "Blues" z let 1961-80.

První gól v opatrné první půli přišel ve 33. minutě, kdy předvedl sólovou akci po pravém křídle Fernando Torres a předložil přihrávku před prázdnou branku Andrému Schürrlemu.

Manchester City však vyrovnal hned po přestávce, kdy Samir Nasri poslal za obranu Sergia Agüera a argentinský útočník zamířil nechytatelně pod břevno Čechovy branky.

Čech ve druhé půli zářil

Chelsea poté přestála několik šancí soupeře, český brankář se nejvíc vyznamenal proti střele Davida Silvy v 65. minutě.

Londýnský tým tak ani v devátém kole neinkasoval v utkání víc než gól a naopak v závěru udeřil.

Obránce Matija Nastasič se nedohodl s brankářem Joem Hartem, kterého místo malé domů přehlavičkoval a míč poslal do běhu Torresovi, který rozhodl.

Tottehnam i Sunderland těsně výhrály

Tottenham díky pokutovému kopu Roberta Soldada z 80. minuty porazil Hull a vybojoval šesté vítězství v ročníku, z toho počtvrté šlo o triumf 1:0. I ostatní dvě tříbodová utkání navíc "Kohouti" odehráli bez inkasovaného gólu.

Sunderland, v jehož základní sestavě chyběl po třech kolech obránce Ondřej Čelůstka, otevřel skóre v páté minutě díky signálu po rohovém kopu, na jehož konci byl Steven Fletcher.

V 57. minutě ale vyrovnal neobsazený Mathieu Debuchy a dal svůj první gól za Newcastle.

Český reprezentační obránce se dostal na hřiště v 76. minutě a byl tak u rozhodujícího gólu, o který se postaral premiérovou brankou od příchodu na hostování z Liverpoolu útočník Fabio Borini.

Sunderland ukončil sérii šesti porážek a na poslední místo odsunul Crystal Palace.