Manchester United otočil zápas s QPR a vrátil se do čela

24. 11. 2012 19:30
Přestože fotbalisté Manchesteru United ještě po hodině hry prohrávali, třemi góly během osmi minut však zápas s QPR otočili | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United otočili v anglické lize v závěrečné půlhodině zápas s Queens Park Rangers, vyhráli 3:1 a po neúplném 13. kole se posunuli do čela tabulky.

Londýňané nastoupili k padesátému vzájemnému utkání pod vedením dvojice asistentů Bowena a Niedzwieckiho, kteří dočasně nahradili v týdnu odvolaného trenéra Hughese.

Toho by již v příštím zápase měl nahradit bývalý kouč Tottenhamu Redknapp.

United skórovali třikrát během 8 minut

Hosté, kterým se na Old Trafford nedaří a nedokázali tam vyhrát již deset let, se dostali překvapivě do vedení, když se v 52. minutě prosadil z malého vápna Jamie Mackie.

Za domácí, do jejichž sestavy se po zranění vrátil útočník Rooney, vyrovnal o dvanáct minut později důraznou hlavičkou Evans.

Za další čtyři minuty otočil výsledek přesnou střelou Fletcher a skóre uzavřel v 72. minutě svou pátou ligovou trefou Hernández.

QPR zůstali i po třinácti kolech bez vítězství poslední. Naopak United napravili minulé prohry 0:1 v lize s Norwichem a v Lize mistrů s istanbulským Galatasarayem.

Arsenal remizoval, Rosický stále chyběl

Arsenal uhrál na hřišti Aston Villy bezbrankovou remízu a zůstal na šestém místě.

Londýnský celek v Birminghamu nenavázal na poslední domácí výhry s Tottenhamem a Montpellierem v LM a poprvé po sedmi zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Ani na lavičce hostujícího týmu zatím nebyl reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který už ale doléčil zranění achilovky a od příštího týdne by měl být připraven nastoupit.

Sunderland - West Bromwich 2:4 (73. Gardner, 87. Sessegnon - 30. Gera, 44. Long, 81. Lukaku z pen., 90. Fortune), Everton - Norwich 1:1 (12. Naismith - 90. Bassong), Manchester United - QPR 3:1 (64. Evans, 68. Fletcher, 72. Hernandéz - 52. Mackie), Stoke - Fulham 1:0 (26. Adam), Wigan - Reading 3:2 (58., 68. a 90.+2 Goméz - 35. Morrison, 79. vlastní Al Habsi), Aston Villa - Arsenal 0:0.

1. Manchester United 13 10 0 3 32:18 30
2. Manchester City 12 8 4 0 25:10 28
3. West Bromwich 13 8 2 3 23:15 26
4. Chelsea 12 7 3 2 24:13 24
5. Everton 13 5 6 2 23:17 21
6. Arsenal 13 5 5 3 23:13 20
7. West Ham United 12 5 4 3 15:12 19
8. Tottenham 12 5 2 5 20:21 17